Sztuczna inteligencja uwierzyła w naszą reprezentację i się pomyliła

Sztuczna inteligencja Google podaje w wyszukiwarce prognozy na wyniki nadchodzących meczy. Niestety, chyba za bardzo stała się ludzka i polska, bo uwierzyła w naszą reprezentację, jak my, i się pomyliła.

W wyszukiwarce Google tuż przed meczem mogliśmy zobaczyć najświeższe prognozy dotyczące wyniku spotkania Polska-Senegal, które miało miejsce wczorajszego wieczoru w Moskwie. AI giganta podało, że Polska ma 42% szans na wygraną, Senegal tylko 27%, a na remis szans było 31%.

Niestety, jak wszyscy wiemy, Senegal pokonał nas 2:1. Zupełnie przeciwny wynik 2:1 lub nawet 3:1 dla Polski, obstawiali hojnie polscy fani, politycy, a nawet Andrzej Duda. Rzeczywistość jednak mocno dała nam po głowie, ale na szczęście to nie wojna a sport i wszystko jest możliwe, póki piłka jest w grze.

Reklama

Prognoza wczorajszego wyniku meczu Polska-Senegal przygotowana przed spotkaniem przez AI Google oraz faktyczny wynik meczu. Fot. Google.

Co ciekawe, AI Google dobrze radziła sobie w typowaniu wyników ostatnich meczy Mundialu 2018 w Rosji, ale jednak myliła się wszędzie tam, gdzie i polegli fani piłki i bukmacherzy, czyli m.in. w przypadku spotkania Portugalii z Hiszpanią i Argentyny z Islandią.

Przypomnijmy, że sztuczna inteligencja z MIT przewiduje, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 wygra Hiszpania, chociaż duże szanse na to mają również Niemcy i Brazylia ().

Źródło: GeekWeek.pl/Google / Fot. Google/FIFA TV

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy