Reklama

Dzielisz Netflixa ze znajomymi? Firma chce, żebyś więcej zapłacił

Nadchodzi nieuniknione. Choć dzielenie się kontem Netflixa z osobami, z którymi nie mieszkamy, nie jest zgodne z regulaminem, wiele osób korzysta z platformy właśnie w taki sposób. Netflixowi to nie podoba, a firma od dłuższego czasu zapowiadała. Wiadomo już, kiedy zostaną wprowadzone.

  • Z jednego konta na Netflixie może korzystać więcej osób, jeśli współdzielą one gospodarstwo domowe. 
  • Udostępnianie haseł i dzielenie się kosztami abonamentu Netflixa z osobami, z którymi nie mieszkamy, jest jednak powszechne, a firma ma tego dość.
  • Wkrótce wielkie zmiany. Platforma streamingowa wprowadzi możliwość uiszczenia większej opłaty, jeśli chcemy współdzielić konto z osobami spoza naszego gospodarstwa domowego. 

Kiedy Netflix wprowadzi nowe zasady dzielenia się kontem?

Nowe zasady dzielenia się kontem mają wejść w życie już niedługo, bo pod koniec pierwszego kwartału 2023 roku, co firma ogłosiła w corocznym raporcie.

Reklama

Netflix nie ukrywa, że spodziewa się rezygnacji. Platforma wierzy jednak, że długoterminowe korzyści, jakie przyjdą wraz z ludźmi, którzy zdecydują się na płacenie za możliwość dodania kont, spowodują poprawę ogólnych przychodów.

Firma nie podała konkretnej daty wprowadzenia zmian, jednak końcówka pierwszego kwartału bieżącego roku może sugerować marzec. Nie znamy też niestety ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za nową funkcję.

Płatne współdzielenie konta. Czy warto zostać na Netflixie?

Netflix zapowiedział ostatnio filmowe premiery na 2023 rok. Być może opublikowana lista pomoże w podjęciu decyzji, czy w obliczu nadchodzących zmian nadal będziemy chcieli kontynuować subskrybowanie usługi. Filmów jest sporo, a niektóre z nich są bardzo obiecujące. 

Czy to jednak wystarczy, by zachować przy sobie tych, którzy dotychczas dzielili się kosztami za abonament Netflixa w ramach podstawowej ceny za usługę? 

Czytaj na Antywebie | Gry drożeją. Niestety nic z tym nie zrobimy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | konto na netflix | dzielenie konta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy