HBO Max czeka zmiana w Polsce. Z nazwy aplikacji zniknie jedno słowo

HBO Max to aplikacja, która wkrótce w Polsce będzie dostępna pod inną nazwą. Wynika to ze zmian, które Warner Bros. Discovery zainicjowało już wcześniej na innych rynkach i nie ominie to również naszego kraju. Za kilka miesięcy z nazwy platformy HBO Max w Polsce zniknie jedna z dwóch fraz. Która i kiedy to nastąpi?

HBO Max to usługa streamingowa, która na wybranych rynkach funkcjonuje już pod inną nazwą. Stało się tak po fuzji platformy Warner Bros. z Discovery. Zmiana ta także nie ominie Polski. Firma poinformowała o kolejnych regionach oraz harmonogramie związanym z uproszczonym nazewnictwem.

HBO Max zniknie z Polski wiosną przyszłego roku

O dalszych planach firmy związanych z wprowadzeniem na rynek platformy Max (zastępującej HBO Max) informuje Gerhard Zeiler, prezes ds. międzynarodowych w Warner Bros. Discovery oraz Leah Hooper Rosa, szefowa WBD ds. transmisji w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. Przedstawiciele firmy ujawnili, że nowa odsłona usługi pojawi się w 22 państwach Starego Kontynentu wiosną 2024 r.

Reklama

Wiemy, że zmiana ma zostać wdrożona pomiędzy marcem a majem przyszłego roku. Obejmie ona regiony nordycki i iberyjski, Holandię oraz Europę Środkowo-Wschodnią, a więc również Polskę. Wtedy HBO Max w naszym kraju zostanie zastąpione przez Max. Później w przyszłym roku do grona ma dołączyć także Francja i Belgia. W przypadku Włoch, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii szczegółów na razie nie ma, choć oczywiście jest pewne, że i te kraje nie ominie wprowadzenie nowej platformy.

Platforma Max zastąpiła dotychczasowe HBO Max najpierw na rynku amerykańskim. Już wcześniej przedstawiciele Warner Bros. Discovery przekazali, że nowa usługa na kolejnych rynkach ma pojawiać się etapami i teraz plany te zostały dokładniej nakreślone.

Czy cena platformy Max wzrośnie?

Cena Max po fuzji z Discovery w Stanach Zjednoczonych nie została podniesiona. Użytkownicy z USA nadal mają do wyboru dwa plany w kwotach 9,99 dol. (z reklamami) lub 15,99 dol. za miesiąc. 

Warto jednak dodać, że w droższej subskrypcji ograniczono ilość streamów w tym samym czasie z 3 do 2 względem HBO Max. Takie zmiany pewnie czekają nas także wiosną w Europie. Jednak cena abonamentu pewnie nie wzrośnie. W kraju za HBO Max obecnie płacimy miesięcznie 29,99 zł. Dla nowych i powracających klientów firma niedawno przygotowała promocję, która pozwala na oglądanie produkcji w dwa razy niższej cenie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MAXIMUS | HBO Max | Warner Bros | Discovery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy