Netflix 2023. Cennik, pakiety, dzielenie konta. Jakie zmiany?

Netflix jest popularną platformą streamingową, której biblioteka oferuje wiele filmów i seriali. Usługa jest dostępna w trzech pakietach różniących się od siebie zarówno ceną, jak i funkcjonalnościami. Ile kosztuje Netflix w 2023 roku i co charakteryzuje poszczególne warianty?

Jakie są pakiety w Netflix i czym się różnią?

W platformie streamingowej Netflix są dostępne trzy pakiety usługi: 

 • podstawowy, 
 • standard,
 • premium. 

Cena miesięcznego abonamentu zależy od wyboru konkretnego planu. Każdy z wariantów różni się od siebie dostępnymi funkcjonalnościami. Są to:

Reklama
 • Jakość obrazu (podstawowy – HD 720p, standard – Full HD 1080p, premium – Ultra HD 4K); 
 • Możliwość oglądania na kilku ekranach jednocześnie (podstawowy – tylko jeden ekran, standard – dwa ekrany, premium – cztery ekrany); 
 • Obsługa HDR (podstawowy i standard – brak, premium – jest); 
 • Dźwięk przestrzenny, czyli spatial audio (podstawowy i standard – brak, premium – jest). 
 • Liczba urządzeń, na których jednocześnie można pobierać treści (podstawowy – 1, standard – 2, premium – 6). 
 • Opcja dodania dodatkowego użytkownika (standard - 1, premium - 2)

Dla wszystkich pakietów płacowych Netflix ma identyczną bibliotekę filmów i seriali oraz dopuszczalną liczbę przypisanych profili (5). Różnica pomiędzy nimi zachodzi oczywiście w cenie.

Co ciekawe, wkrótce Netflix może wprowadzić kolejny pakiet w Polsce. Nowa wersja planu będzie najtańsza, jednak użytkowników czekają kilkuminutowe reklamy na każdą godzinę seansu.

Dodatkowo katalog filmów i seriali będzie okrojony w porównaniu z pozostałymi wariantami usługi. Najtańsza wersja Netflixa uniemożliwi również pobieranie tytułów

Netflix pakiety. Jaka cena?

Jaka jest cena poszczególnych pakietów Netflix w 2023 roku? Im droższy plan, tym więcej funkcjonalności będzie miało konto. Koszt poszczególnych wariantów prezentuje się następująco: 

 • 29 zł miesięcznie za pakiet podstawowy (348 zł za rok); 
 • 43 zł miesięcznie za pakiet standard (516 zł za rok); 
 • 60 zł miesięcznie za pakiet premium (720 zł za rok). 

Ile będzie kosztować subskrypcja pakietu Netflix z reklamami? Póki co - nie wiadomo. W krajach, w których istnieje ten wariant planu płacowego, koszt usługi jest zwykle nieco ponad dwa razy tańszy niż pakiet premium.

Współdzielenie konta Netflix 

Pod koniec maja 2023 roku Netflix ogłosił nowe zasady dotyczące dzielenia konta w Polsce. Na skrzynki mailowe osób, które korzystają z serwisu streamingowego i dzielą się Netfliksem, trafiają wiadomości ze szczegółami na temat zmian. 

Aby korzystać z Netflixa z osobami, z którymi nie mieszkamy, każdy dodatkowy ekran to dopłata 9,99 zł miesięcznie. 

Dla tych, którzy dotychczas korzystali z jednego konta, ale nie chcą go dalej współdzielić, serwis ma rozwiązanie i jest nim przeniesienie profilu do opłacanego przez siebie abonamentu

Co istotne, jak czytamy w ogłoszeniu, opcja dodania dodatkowego użytkownika jest niedostępna dla osób korzystających z płatności za pośrednictwem partnera (np. operatora sieci kablowej czy satelitarnej). 

Netflix od początku roku testował pobieranie dodatkowej opłaty od użytkowników, którzy udostępniali swoje konto osobom spoza gospodarstwa domowego. Usługa z uwzględnieniem dodatkowych opłat była dostępna w krajach Ameryki Południowej. Obecnie funkcjonuje też między innymi w Portugalii, Hiszpanii, Nowej Zelandii i Kanadzie.

Czytaj też:

Wiedźmin sezon 3. Kiedy premiera? Netflix podał datę

Polskie filmy i seriale na Netflix. Dużo nowości w 2023 roku

"Nocny agent": Kolejny tydzień na szczycie! Hit Netfliksa idzie jak burza

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | Streaming | filmy i seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy