Reklama

Netflix uruchamia nową funkcję, aby legalnie dzielić się hasłem

Najpopularniejszy w Polsce serwis streamingowy Netflix, stale szuka rozwiązania na nielegalne udostępnianie kont. Każda kolejna metoda okazuje się nieskuteczna, jednak najnowsze rozwiązanie może wreszcie zwalczyć problem dzielenia się hasłami.

Netflix twierdzi, że na procederze udostępniania kont znajomym traci ogromne pieniądze, które mogłoby być wykorzystane na nowe produkcje serialowe, czy też filmowe. W zamian za to serwis podnosi ceny pakietów abonamentowych, aby odbić sobie straty. To z kolei przekłada się na jeszcze większe łamanie zasad przez użytkowników i spirala się nakręca.

Netflix bierze się za nielegalne praktyki

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Netflix postanowił wprowadzić dodatkową opłatę abonamentową. Nie jest to jednak podwyżka cen, a jedynie zachęcenie użytkowników do legalnego współdzielenia konta. Jest to coś w rodzaju konta rodzinnego, gdzie abonent może dodać kogoś z rodziny, kto nie mieszka w tym samym gospodarstwie domowym. Za niewielką opłatę użytkownik taki stałby się legalny.

Reklama

Netflix postanowił więc, że sprawdzi, jak taka opcja wygląda w praktyce. Testy zostaną odpalone od sierpnia, ale jedynie w kilku krajach. Na liście znajdują się:

  • Argentyna,
  • Dominikana,
  • Salwador,
  • Gwatemala,
  • Honduras.

W przypadku Argentyny opłata za "dodatkowy dom" wynosi 219 pesos miesięcznie (niecałe 8 złotych). W pozostałych regionach będzie to 2,99 USD, co już prawie podwaja argentyńską stawkę w przeliczeniu na złotówki. Wcześniej mówiło się o opłacie, która nie powinna przekroczyć 2 dolarów amerykańskich, co miałoby zachęcić klientów do korzystania z takiej możliwości.

Netflix opublikował także dokładne zasady takich kont. Przykładowo w pakiecie Podstawowym (Basic) można będzie dodać tylko jeden dodatkowy "dom". W pakiecie Standard będzie to już 2 domy, a użytkownicy Premium dostaną aż 5 "domów".

Jeśli testy się powiodą, serwis rozpocznie wdrażanie funkcji globalnie, bo już wcześniej mówiło się o tym, że Netflix chciałby oficjalnie uruchomić taki pakiet w czwartym kwartale bieżącego roku.

Aktualnie Netflix jest doganiany skutecznie przez innego giganta, czyli Disney+. Firma weszła do Polski nieco ponad miesiąc temu i od początku zaskakuje swoją ofertą. Przy opłacie miesięcznej 28,99 zł użytkownicy otrzymują dostęp do gigantycznej biblioteki produkcji Disneya, a także Marvela i pozostałych partnerów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | pakiety netflix | netflix udostępnianie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy