Netflix wyłącza popularną usługę. Klienci będą zadowoleni

Netfliksa zna prawdopodobnie każdy miłośnik filmów i seriali. Jednak mało kto wie, że serwis zaczynał swoją działalność od wysyłkowej wypożyczalni filmów na płytach DVD. Już wkrótce ta - dostępna jedynie w USA usługa - zostanie zamknięta. Klienci jednak nie narzekają – Netflix ma dla nich coś w zamian.

Korespondencyjna wypożyczalnia płyt Netflixa

Na początku swojej działalności, Netflix zajmował się wypożyczaniem płyt DVD za pośrednictwem poczty. Serwis streamingowy powstał dopiero w 2007 roku. Wypożyczane przez klientów produkcje filmowe były im dostarczane w charakterystycznych czerwonych kopertach. Subskrypcja umożliwiająca wypożyczanie maksymalnie jednej płyty naraz wiązała się z kosztem 10 dolarów miesięcznie.

Jednak wraz z 29 września usługa wypożyczania płyt DVD zostanie zakończona. Ma to związek między innymi z bardzo niskimi przychodami z tej działalności, które wynoszą mniej więcej pół procenta całościowych przychodów Netflixa. Dodatkowo rynek płyt DVD maleje, a filmy i seriale na dobre zadomowiły się w sieci i platformach strumieniowych. Coraz mniej osób ogląda filmy na odtwarzaczach DVD czy Blu-ray. Zdecydowanie częściej wybór pada na jeden z wielu dostępnych serwisów strumieniowych.

Reklama

Darmowe filmy od Netflixa? Klienci nie pozostaną z niczym

Okazuje się, że zamknięcie usługi wypożyczania DVD przez Netflixa może sprawić, że niektórzy klienci wzbogacą się o kilka dodatkowych filmów. Serwis ogłosił bowiem, że nie będzie oczekiwał zwrotu wypożyczonych po 29 września płyt. Prawdopodobnie jest to spowodowane faktem, że przedsiębiorstwo chce pozbyć się fizycznych nośników w jak najprostszy i jednocześnie najtańszy sposób. Konieczność odsyłania nośników przez klientów wiązałaby się z koniecznością opłaty za przesyłkę.

Dodatkowo firma umożliwia wzięcie udziału w specjalnym rozdaniu. Po wyrażeniu odpowiedniej zgody, na klientów czeka 10 darmowych płyt z olbrzymiej kolekcji Netflixa. Być może jest to jeden z lepszych sposobów na to, by stać się posiadaczem niszowych produkcji, których nie da się obejrzeć nigdzie indziej.

Przeczytaj też:

Netflix wprowadza gry na wybrane telewizory. Ruszyły testy

Nowa funkcja Netflixa i spora zmiana. Czekali na to wszyscy

Tego Netflix się nie spodziewał. Jest efekt zakazu dzielenia kont

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy