"Wiedźmin" sezon 3. Kiedy premiera? Netflix podał datę i pokazał zwiastun

Nowy, trzeci sezon "Wiedźmina" pojawi się w Netfliksie w połowie 2023 roku. Został podzielony na dwie części. Pięć odcinków zobaczymy 29 czerwca, kolejne trzy - 27 lipca. Netflix opublikował też zwiastun "Wiedźmina 3"

Wiedźmin jest serialem fantasy na podstawie książek Andrzej Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie z Rivii, który swoje przeznaczenie znajduje w młodej księżniczce Ciri i czarodziejce Yennefer. Do tej pory powstały dwa sezony produkcji Netfliksa - premiera pierwszego była w grudniu 2019 roku, drugiego w grudniu 2021 roku. 

Fani serialu na trzeci sezon "Wiedźmina" czekali blisko 1,5 roku. To będzie ostatnia odsłona, w której tytułową rolę Wiedźmina gra Henry Cavill

Reklama

Netflix opublikował dziś zwiastun, plakat i pierwsze zdjęcia z 3. sezonu "Wiedźmina". Premiera odbędzie się 29 czerwca (odcinki 1-5) i 27 lipca (odcinki 6-8). 

Wiedźmin - Fabuła 3. sezonu

W nowym sezonie "Wiedźmina" władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri. Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. 

Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie będzie chciała dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie.

Wtedy okaże się, że trafiły w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. 

Gdzie był kręcony 3. sezon Wiedźmina?

Polska tym razem nie znalazła się na mapie producentów netfliksowego "Wiedźmina". Zdjęcia były kręcone w Longcross Film Studios, a także w wielu lokalizacjach w Anglii, Walii, Chorwacji, Słowenii, we Włoszech i Maroku. 

Tu warto wspomnieć, że akcja finałowego odcinka pierwszego sezonu "Wiedźmina" powstała na zamku w Ogrodzieńcu. 

Czytaj także | Netflix zaprasza na polski film młodzieżowy. Premiera "Fanfika" już w maju!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy