​Boeing 737: Start wstrzymany, na skrzydle znajdował się człowiek!

Do niecodziennej sytuacji doszło na lotnisku w nigeryjskim mieście Lagos. Wideo ze zdarzenia, na którym wyraźnie widać, co właściwie zaszło, z miejsca stało się internetową sensacją!

Lot krajowy AZM2316 z Lagos do Port Harcourt zakończył się zanim samolot boeing 737 w ogóle oderwał się od ziemi. Powód? Mężczyzna wspinający się po jednym z silników. 

Zdaniem naocznych świadków w dosłownie ostatniej chwili wybiegł on z krzaków nieopodal pasa startowego niosąc w rękach walizkę. 

Kiedy już wdrapał się na samolot wśród pasażerów wybuchła panika. To właśnie ten moment został uwieczniony na filmie, który w tym momencie ma już ponad 325 tysięcy odtworzeń na samym YouTube.

Piloci zachowali się wzorowo od razu wyłączając silniki. Po chwili do akcji wkroczyła również ochrona lotniska - mężczyzna został aresztowany. Podróżujący, po ponownej kontroli osobistej, zostali wpuszczeni na pokład. Tym razem start odbył się bez przeszkód.

Reklama

Serwis Simple Flying, który jako jeden z pierwszych poinformował o zajściu, do którego doszło w Lagos, nadmienił, że tamtejsze lotnisko od lata zmaga się z problemami z nieskuteczną ochroną. 

Sytuacje, w których dochodzi do kradzieży bagaży pasażerów z lotniskowych ładowni są nagminne, jednak próba wtargnięcia na pokład startującego samolotu nawet tutaj jest raczej niespotykana.

Zatrzymany intruz zapytany o powody, dla których dopuścił się tak niebezpiecznego czynu odpowiedział krótko: "chciałem dostać się do Ghany".

Jak chciał tego dokonać? Nie wiemy. Pewne jest natomiast to, że na razie wylądował on w Tango City, gdzie stanie przed komisją Federalnego Urzędu ds. Lotnictwa w Nigerii. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Boeing 737 | Nigeria | lotnisko | samolot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy