Do kiedy zdążysz wysłać paczkę świąteczną, aby trafiła do adresata?

Okres Świąt Bożego Narodzenia to także czas kupowania prezentów często "na ostatnią chwilę". Na wizytę w sklepach czasu nie ma, ale na szczęście przecież jest internet. Czy zdążysz zamówić paczkę, aby przyszła przed wigilią? Łatwo nie będzie.

Świąteczne prezenty w idealnym świecie powinno kupować się z wyprzedzeniem i starannie przemyślane. Ale wszyscy wiemy, jak wygląda życie: ciągły pośpiech, brak czasu i ostatnia deska ratunku, czyli sklepy internetowe. I to ciągłe pytanie: czy zdążę kupić, aby paczka przyszła jeszcze przed świętami? Do kiedy jest "ostatni termin", aby upragniona przesyłka dotarła jeszcze przed wigilią? Czy ja zdążę wysłać paczkę z prezentem, aby trafiła na czas pod choinkę?

InPost - przesyłki dotrą przed świętami wysłane 22 grudnia

Klienci InPost mogą skorzystać z uzyskania gwarancji dostawy przed Świętami Bożego Narodzenia. Wystarczy, że przesyłka zostanie nadana do 22 grudnia włącznie przez sprzedawców zgodnie z godzinami nadań - od 13.00 do nawet 16.00. 

Reklama

DHL: przesyłki będą doręczane

"W tym roku Święta Bożego Narodzenia przypadają na niedzielę i poniedziałek (25-26.12), w związku z tym informujemy, że w poniedziałek (26.12) DHL nie będzie świadczył usług, jest to dzień wolny od pracy. Dnia 24.12 kurierzy doręczają nadania i nie odbierają przesyłek z nadaniem sobotnim" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie DHL.

POCZTA POLSKA: dostawy przed świętami także w sobotę

"W okresie przedświątecznym kurierzy Poczty Polskiej doręczają przesyłki nie tylko w dni robocze. Mieszkańcy kilkunastu miast w kilku województwach na terenie naszego kraju mogą spodziewać się wizyty pocztowca także w sobotę. W zależności od bieżących potrzeb planowane jest doręczanie przesyłek w soboty (a nawet w niedzielę na terenie Warszawy) oraz 24 grudnia na terenie innych miast Polski" - to wiadomość dla klientów pozostawiona przez Pocztę Polską w serwisie internetowym.

DPD: dostawy 24 grudnia, ale jest jeden warunek

Firma wprowadza przed świętami specjalny tryb pracy. DPD zapowiada dostarczanie paczek 24 grudnia pod warunkiem, że zostały nadane dzień wcześniej. Jeśli ktoś zdecyduje się przesłać paczkę w wigilię, to zostanie ona doręczona w poświąteczny wtorek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święta | Boże Narodzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama