Eliksir młodości w zasięgu ręki

Naukowcy twierdzą, że odkryli eliksir młodości. Chodzi o granat. Według nich, ma on zbawienny wpływ na serce, stres i życie seksualne. Składniki odżywcze znajdujące się w tych tropikalnych owocach opóźniają także proces starzenia się komórek i pomagają zachować młody wygląd.

Naukowcy przebadali 60 osób, którym codziennie podawano przez miesiąc kapsułki, zawierające wyciąg z owoców. Prowadzili obserwacje aktywności leku w organizmach pacjentów, porównując je z tymi, którzy zażywali placebo.

Obniżony poziom utlenienia

Nieznaną dotąd korzyścią ze spożywania owocu granatu jest spowolnienie utleniania komórek w DNA, które naturalnie postępuje w czasie. Okazało się, że u osób, które przyjmowały kapsułki z "eliksirem młodości" w znacznym stopniu obniżył się poziom utleniania, które jest odpowiedzialne za zaburzenie pracy mięśni, wątroby, mózgu, nerek, a także starzenie się skóry.

Problem w skórce

Dobroczynny wpływ jedzenia granatów na zdrowie jest znany od wieków. Owoce te zawierają witaminy A, C i E oraz żelazo i przeciwutleniacze - substancje chemiczne, które pomagają neutralizować szkodliwe cząsteczki tlenu, zwane wolnymi rodnikami. Codzienna "dawka" granatu pozwoli nam pozostać w znakomitej formie przez lata. Jednak część przeciwutleniaczy jest "trudno dostępna", znajdują się głównie w niejadalnej skórce owoców.

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: starzenie się | życie seksualne | młodość | zdrowie | granat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy