Footbag, czyli zośka cz. I

Naucz się grać w footbag - nowoczesną, i bardziej profesjonalną, odmianę popularnej zośki. Na zajęcia zaprasza Tomek Król z RMF Maxxx Footbag Team.

Tomek Król, szerzej znany jako "Królik", profesjonalnie zajmuje się footbagiem od trzech lat. W tym czasie odbijanie małych woreczków stało się jego największą pasją oraz sposobem na życie. Tomek nauczył się grać w zośkę sam, a teraz będzie chciał nauczyć was!

- Laski lecą na to niesamowicie - zapewnia. Wierzymy mu na słowo.

Na dobry początek

Królik jest profesjonalnym zawodnikiem footbagu, odnosi sukcesy na zawodach różnej rangi, ale bardziej niż na tytułach zależy ma popularyzacji tego - jakże efektywnego, ale mało znanego - sportu. A więc do dzieła - obejrzyjcie uważnie 5 krótkich klipów i zobaczcie sami, jak prosta jest gra w footbag.

Zaczynamy od najłatwiejszych spraw, a więc od odbijania (tzw. kicków) zośki wewnętrzną częścią stopy. Następnie spróbujemy "skleić" zośkę na przedniej części stopy, czyli wykonać tzw. toe delay'a.

Z każdą minutą triki pokazywane przez Królika są co raz bardziej skomplikowane, ale co raz bardziej efektowne. Zobaczcie chociażby "mirage" czy "ATW":

Reklama

Koniecznie obejrzyj kolejny klip i zostań profesjonalnym graczem footbagu!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: RMF
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy