Jedne z najdroższych skrzypiec na świecie trafiły na aukcję. Za 11 milionów dolarów mogą być twoje

Skrzypce pochodzą z 1679 roku i są prawdziwym arcydziełem. Ich twórcą jest mistrz wszechczasów sztuki lutniczej, czyli Włoch Antonio Stradivarius. Aby kupić je na aukcji potrzebna będzie fortuna.

To prawdziwa rzadkość, że dzieło włoskiego geniusza Antonio Stradivariusa trafiło na aukcję. Jego skrzypce od lat osiągają niebotyczne ceny i są obiektem westchnień miłośników tego instrumentu na całym świecie. Tym razem skrzypce z 1679 roku będą licytowane przez dom aukcyjny Christies.

Złoto, kość słoniowa i niepowtarzalny dźwięk

Przedmiotem licytacji będą skrzypce, do których wykończenia mistrz Stradivarius użył kości słoniowej i lakieru z prawdziwym złotem. Włoski lutnik przechowywał ten instrument w swojej pracowni przez 55 lat. Dopiero w 1734 roku sprzedał je za 40 ówczesnych funtów Anglikowi, Samuelowi Hellierowi z Wombourne. Skrzypce są unikalne, gdyż mistrz z Cremony bardzo rzadko ozdabiał swoje dzieła złotem i kością słoniową.

Niczym Ferrari wśród samochodów

Reklama

Każdy muzyk grający na skrzypcach marzy, aby choć raz zagrać na instrumencie, który wykonał Antonio Stradivarius. Tym razem  szczęście uśmiechnęło się do skrzypka Braimaha Kanneh-Mason'a. Jego zachwytom nad niezwykłym brzmieniem licytowanych skrzypiec nie było końca. Jego zdaniem instrument jest wyjątkowy pod każdym względem. Czuć charakter i rękę wielkiego mistrza.

Skrzypce Stradivariusa trafią na licytację 7 lipca. Eksperci oceniają, że przyszły właściciel będzie miał za nie zapłacić nawet 11 milionów dolarów. Najdroższe instrumenty z pracowni lutniczej Stradivariusa potrafią osiągać ceny nawet 20 milionów. Można więc śmiało uznać, że ta najbliższa aukcja jest prawdziwą okazją, aby stać się posiadaczem skrzypiec o niepowtarzalnym dźwięku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: skrzypce | aukcja | dom aukcyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama