Jest duże dofinansowanie do fotowoltaiki. Ale trzeba się spieszyć

Nawet 23 tysiące złotych mogą zyskać Polacy, którzy skorzystają z dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 6.0. Rozpoczęto już nabór wniosków w programie, ale suma pieniędzy jest ograniczona. Jeżeli chcecie zyskać dofinansowanie na fotowoltaikę, to musicie się pospieszyć.

Rusza nabór Mój Prąd 6.0

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki poinformował o rozpoczęciu naboru wniosków o dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 6.0. Tym razem budżet programu wynosi 400 milionów złotych i jest finansowany przez Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Nabór na Mój Prąd 6.0 rozpoczął się 2 września i potrwa do 20 grudnia 2024 roku, lub do wyczerpania pieniędzy programowych. 

Mój Prąd 6.0. Jakie są zasady programu?

Program Mój Prąd 6.0 został przeznaczony dla prosumentów, którzy po 1 stycznia 2021 roku ponieśli wydatki na instalacje fotowoltaiczne. Jeżeli od tego czasu instalowaliśmy infrastrukturę fotowoltaiczną i rozliczamy się w systemie net-billing, to przysługuje nam prawo do udziału w programie. Wspomniany sposób rozliczania to warunek konieczny - bez tego uzyskanie dofinansowania nie będzie możliwe.

Reklama

Kwoty dofinansowania różnią się, zależnie od poniesionych kosztów i rodzajów inwestycji. 

Mój Prąd 6.0 - wysokość dofinansowania:

  • Fotowoltaika bez magazynu energii - do 6000 zł
  • Mikroinstalacje fotowoltaiczne z magazynem energii - do 7000 zł
  • Magazyn energii cieplnej o pojemności min. 20 dm3 - do 5000 zł
  • Magazyn energii elektrycznej min. 2 kWh - do 16 000 zł

Niemożliwe jest uzyskanie dofinansowania bez zainstalowania magazynu ciepła lub energii. Te tzw. mikroinstalacje są obowiązkowe i muszą mieścić się w zasadach programu, tj. są opłacone, zainstalowane, uruchomione i przyłączone do sieci od 1 stycznia 2021 roku, a rozliczenie następuje w systemie net-billing.

Jak złożyć wniosek do programu Mój Prąd 6.0?

Złożenie wniosku do programu Mój Prąd 6.0 jest proste - możemy to zrobić bez wychodzenia z domu. Przyda się Profil Zaufany do potwierdzenia tożsamości, a sam wniosek wypełnimy w specjalnym formularzu Generator wniosków o dofinansowanie GWD. 

Nie warto zwlekać ze składaniem wniosku. O ile termin przyjmowania to 20 grudnia tego roku, w rzeczywistości nabór może potrwać krócej. Wszystko przez ograniczone środki w budżecie programu.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

***

Co myślisz o pracy redakcji Geekweeka? Oceń nas! Twoje zdanie ma dla nas znaczenie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prąd | pieniądze | Fotowoltaika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy