Ktoś wysadził Georgia Guidestones. Wybuch zniszczył kamienne tablice

Nieznani sprawcy wysadzili jedną z kilku tablic wchodzących w skład Georgia Guidestones, które było nazywane amerykańskim Stonehenge. Podobno były tam zapisane rady dla społeczności, które przeżyłyby apokalipsę. Co się znajdowało na tablicy, że musiała zostać zniszczona?

Georgia Guidestones znajduje się w stanie Georgia w USA, kompleks stanowił lokalną atrakcję turystyczną. Przez dziesięciolecia na temat tablic powstało wiele teorii spiskowych.

Nieznani sprawcy szóstego lipca założyli materiały wybuchowe pod jedną z tablic i wysadzili ją. Miało to miejsce około 4 rano czasu lokalnego. Według doniesień portalu georgiaguidestones.org, całkowicie zniszczony został jeden z kamieni, a pozostałe zostały rozebrane ze względów bezpieczeństwa.

Georgia Guidestones, czyli amerykańskie Stonehenge

Konstrukcja została postawiona w 1980 roku i została ufundowana przez tajemniczego mężczyznę, który ukrywał się pod pseudonimem R.C. Christian. Według niektórych jest to skrót od Rose Cross Christian, czyli od Christiana Rosenkreuza, założyciela Zakonu Różokrzyżowców.

Reklama

Kamienne tablice miały wysokość prawie 6 m i ważyły 107 840 kg. Były one "astronomicznie wyrównane". W skład kompleksu wchodziły cztery monumenty zwieńczone płytą. Wielu twierdzi, że płyty związane są z "lucyferiańskim tajnym stowarzyszeniem" związanym z Nowym Porządkiem Świata. Kilku amerykańskich prawicowych kandydatów na gubernatora głosiło w swoich postulatach chęć zniszczenia tego kompleksu.

Według założeń kamienie mają funkcjonować jako kompas, kalendarz i zegar. Na tablicach zapisano zestaw dziesięciu zasad/wytycznych w ośmiu różnych językach, po jednym języku na każdej stronie czterech kamieni. Tymi językami były: angielski, hiszpański, suahili, hindi, hebrajski, arabski, chiński tradycyjny i rosyjski.

Dziesięć zasad z Georgia Guidestones

  1. Utrzymuj ludzkość poniżej 500 000 000 w wiecznej równowadze z naturą.
  2. Mądrze kieruj reprodukcją - poprawiając kondycję i różnorodność.
  3. Zjednocz ludzkość żywym nowym językiem.
  4. Rządź pasją - wiarą - tradycją - i wszystkimi rzeczami z temperowanym rozumem.
  5. Chroń ludzi i narody za pomocą sprawiedliwych praw i sprawiedliwych sądów.
  6. Niech wszystkie narody rządzą wewnętrznie, rozstrzygając zewnętrzne spory w sądzie światowym.
  7. Unikaj małostkowych praw i bezużytecznych urzędników.
  8. Równowaga praw osobistych z obowiązkami społecznymi.
  9. Nagroda prawdy - piękna - miłości - poszukiwania harmonii z nieskończonością.
  10. Nie bądź rakiem na Ziemi - Zostaw miejsce dla natury - Zostaw miejsce dla natury
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stonehenge | tajemnica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy