Kupari - zatoka umarłych hoteli

Kupari z lotu ptaka. Jest to jeden z okazalszych pomników bratobójczej walki podczas wojny domowej w latach 90. /materiały prasowe
Reklama

To właśnie tutaj w luksusie pławili się najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie byłej Jugosławii. Co stało się z Kupari i dlaczego zatoka zamiast zachwycać, straszy dziś opuszczonymi hotelami?

Chorwacja może pochwalić się wieloma atrakcjami turystycznymi. Odwiedzając ten położony nad Adriatykiem kraj możemy zobaczyć między innymi miejsca, w których kręcono "Grę o tron", drugie co do wielkości koloseum znajdujące się w Puli, czy też piękne bulwary w Splicie.

Ekipa Urbex History nie byłaby jednak sobą, gdyby poprzestała na popularnych wśród turystów zabytkach.

Ze względu na swoją burzliwą przeszłość Chorwacja jest niezwykle ciekawym krajem do zwiedzania poza utartymi szlakami (uwaga! - w niektórych miejscach nadal można napotkać miny!).

Reklama

Jednym z miejsc, których nie znajdziecie w przewodnikach jest Kupari - zatoka opuszczonych hoteli położona w rejonie niegdysiejszej Dalmacji.

Teren ten jest jednym z okazalszych pomników bratobójczej walki podczas wojny domowej w latach 90. Dzięki niemu możemy poczuć przepych i luksus w jakim pławili się najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie Jugosławii.

Niestety, koniec tej historii ma smutne zakończenie...

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama