Reklama

Najdroższa pizza świata. 20 cm kosztuje aż 12 tys. dolarów!

Bezsprzecznie można uznać, że pizza jest najpopularniejszym daniem na całym świecie. Nawet najbardziej wyszukane ludzkie podniebienia nie odmówią spróbowania tej kultowej potrawy kuchni włoskiej. Ile jest gatunków pizz na świecie, tego nikt nie wie – z ananasem, z kukurydzą, z pieczarkami, a nawet z parówkami i frytkami. Kombinacji jest niezliczona ilość. Wśród tak ogromnego wyboru jest jeden gatunek pizzy, który kosztuje aż 12 tysięcy dolarów. Na czym polega fenomen najdroższej pizzy świata i z jakich składników jest przyrządzona?

Pizza Ludwik XIII. Taką nietypową nazwę ma najdroższa pizza na świecie, którą wymyślił światowej klasy mistrz kuchni włoskiej Renato Viola.

Na czym polega fenomen tak drogiej pizzy, która w dodatku ma jedynie 20 centymetrów średnicy? Sekret "Ludwika XIII" tkwi w składnikach, które są najbardziej wykwintnymi i ekskluzywnymi, jakie moglibyśmy sobie wyobrazić.

Nawet ciasto do pizzy powstaje w bardzo nietypowy sposób. Do jego wyrobienia używa się ekologicznej arabskiej mąki, do której dodaje się australijską sól morską. Następnie ciasto zostawia się na 72 godziny do wyrośnięcia.

Reklama

Na pizzy Ludwiku XIII znajdziemy m.in. takie składniki jak kawior. I to w trzech różnych gatunkach! Kaspia Oscietra Royal Classic z irańskiego wybrzeża, Oscietra Royal Prestige i Kaspia Beluga.

Jeśli mało nam luksusu, to zamiast zwykłego sera na pizzy dostaniemy mozzarellę z mleka bizona. Listę luksusowych składników zamyka homar z Norwegii, który w porównaniu do wyżej wymienionych rzeczy brzmi całkiem "pospolicie".

Gdzie dokładnie zjemy pizzę Ludwika XIII? We własnym domu (o ile mieszkamy w USA). Kucharz, sommelier oraz kelnerzy przyjadą do naszego domu nawet z ekskluzywną zastawą. Pizza podawana jest z butelką szampana Krug Clos du Mesnil z 1995 roku oraz koniakiem Remy Martin Louis XIII.

Wiedząc, w jaki sposób jest przyrządzana i serwowana najdroższa pizza świata, łatwiej chyba nam zrozumieć, dlaczego kosztuje ona aż 12 tysięcy dolarów.

Przeczytaj też:

7000 lat wcześniej niż uważano - dokonano ważnego odkrycia

Na Marsie odnotowano trzy najsilniejsze trzęsienia ziemi

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | pizza | kawior

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama