Okna Windows na ścianie galerii handlowej. Nietypowy mural 3D

W milionowym, rosyjskim mieście Omsk położonym na Nizinie Zachodniosyberyjskiej artyści z kooperatywu Spekt Space wykonali nietypowy mural, od oglądania którego może zakręcić się nam w głowie. Na ścianach miejscowej galerii handlowej Mega namalowali okna systemu Windows z odniesieniami do historii miasta.

Z okazji 305. urodzin Omska i na specjalne zamówienie galerii handlowej Mega, artyści wykonali mural, który sprawia wrażenie 3D. Obejmuje on całą ścianę budynku o długości kilkuset metrów. Powierzchnia muralu wynosi zawrotne 2250 metrów kwadratowych.

Artyści narysowali na ścianach dobrze wszystkim znane "wyskakujące okienka" Windowsa, w których możemy zobaczyć tors Dawida, ułożone tetris, zabawkę konika z Ikei czy oldschoolowy player muzyki z tytułami piosenek Egora Letowa, muzyka pochodzącego z Omska.

- Okna Windowsa stały się teraz tak rzeczywistymi, jak okna w naszych pokojach - tłumaczą swój mural artyści - Przewijanie tablicy z newsami jest już dzisiaj niemal równoznaczne ze spacerem po mieście, a granice bańki informacyjnej stały się tak namacalne, jak ściany naszych mieszkań. Nie jest nawet do końca jasne, co jest bardziej rzeczywiste - bycie w sieci czy w naszym domu.

Reklama

- Chcieliśmy zobaczyć, jak czuje się osoba, która stoi przed takim dylematem - kontynuują twórcy w typowy dla siebie nieco metaforyczny i poetycki sposób - Co czuje i co sobie pomyśli? Jak zadziała na niego skala muralu? Czy wypadnie z codziennej rutyny, gdy wyskoczy przed nim okno błędu wielkości budynku?

Mural bardzo się spodobał mieszkańcom i okazał się najlepszą reklamą Omska. Jeśli tylko podróże do Rosji okażą się możliwe, nie warto marnować chwili i pojedźmy do tej zachodniosyberyjskiej metropolii, żeby koniecznie zobaczyć jeden z najbardziej nietypowych murali na świecie.

Przeczytaj też:

Co warto zobaczyć na Łotwie? To jeden z najbardziej zalesionych krajów na świecie

Świątynie ukryte w jaskiniach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | mural

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy