Pij piwo! Będziesz mądrzejszy

Wystarczy pić trzy piwa tygodniowo, by zwiększyć aktywność mózgu.

piwo
piwo123RF/PICSEL
Wystarczy pić trzy piwa tygodniowo, aby zwiększyć zdolności swego mózgu
Wystarczy pić trzy piwa tygodniowo, aby zwiększyć zdolności swego mózgu123RF/PICSEL

Od wielu lat naukowcy udowadniają, że piwo jest bardzo zdrowym napojem i w małych ilościach poprawia nasze zdrowie.

W 2009 roku naukowcy z National Institutes of Health opublikowali wyniki badań stwierdzające, że regularne i umiarkowane picie może chronić mężczyzn przed śmiercią z powodu nadciśnienia tętniczego.

Mężczyźni, pijący alkohol 120 do 365 dni w roku o 20 procent rzadziej umierają na nadciśnienie tętnicze, niż mężczyźni, którzy piją maksymalnie 36 dni w roku. Jednak brak umiarkowania może mieć przeciwne skutki. Mężczyźni, którzy wypijali ponad pięć drinków dziennie w okresie uzależnienia od alkoholu byli o 30 procent bardziej narażeni na śmierć z powodu choroby serca.

Okazuje się też, że piwo może stymulować mózg. Hiszpańscy naukowcy przeprowadzili badania, które wykazały, że ludzie pijący piwo w umiarkowanych ilościach potrzebują mniej czasu, aby rozwiązać zagadki logiczne, niż abstynenci.

Badacze podzielili uczestników badania na dwie grupy. W jednej znaleźli się niepijący w drugiej pijący 1,5 litra piwa tygodniowo.

Najpierw przeprowadzono na uczestnikach eksperymentu badania przepływu fal mózgowych w czasie wykonywania różnych czynności, w których liczył się czas reakcji i dokładność.

Jak się okazało ochotnicy z obu grup równie dobrze poradzili sobie z zadaniem na czas reakcji i dokładność wykonywanych czynności była nieznaczna.

Jednak jak się okazało, kiedy mieli do wykonania logiczne zadania na czas, to osoby pijące piwo przynajmniej trzy razy w tygodniu miały czasy lepsze o 20 procent niż osoby, które nie piły alkoholu.

Podobny wynik dały badania dotyczące szybkości przyswajania informacji. Osoby pijące uczyły się szybciej o około 15 procent.

Jak się okazuje nie powinniśmy się bać wypić do posiłku małego piwka. Może to nam pomóc w pracy naszych mózgów. Jednak też należy pamiętać, żeby nie przesadzić.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas