Reklama

Szpaki utworzyły żywy obraz. Niesamowite zjawisko w Irlandii

Spektakularna fotografia Jamesa Crombiego /Twitter

Reklama

Irlandzki fotograf James Crombie uwiecznił spektakularny żywy obraz utworzony przez lokalne szpaki. Ułożyły się one w kształt gigantycznego ptaka, który wygląda jakby zaprojektował go człowiek. Zdjęcie szybko obiegło internet i zyskało aprobatę tysięcy użytkowników.

Niesamowita fotografia została wykonana przy jeziorze Lough Ennell położonym w sercu Irlandii. James Crombie odbył kilkadziesiąt podróży do tego miejsca aż udało mu się uchwycić odpowiedni moment.

Po kilku tygodniach Irlandczyk w końcu uwiecznił spektakularny żywy obraz stworzony przez chmarę szpaków. Utworzyły one kształt gigantycznego ptaka, który nie wygląda jakby został stworzony przypadkiem.

Obserwując rzeczone zdjęcie, mamy wrażenie, że zostało ono zaprojektowane w jakimś programie graficznym. Całość prezentuje się naprawdę fantastycznie i widać, że czas, jaki włożył w tę fotografię Crombie, nie poszedł na marne.

Reklama

"Cierpliwość w końcu się opłaciła" - napisał na swoim Instagramie Irlandczyk.

Miejsce do robienia zdjęć doradził Jamesowi przyjaciel mieszkający przy wspomnianym już jeziorze. Zasugerował on, że szpaki w tym miejscu dają zrobić naprawdę dobre zdjęcia. Jak widać, miał rację.

Co ciekawe, uważa się, że szpaki żyją w skupiskach, by bronić się przed atakami innych drapieżnych ptaków. Każdy osobnik dopasowuje swoją prędkość do sąsiadów, tworząc rój, który w języku angielskim ma nawet swoją własną nazwę - murmuration.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szpaki | fotografia | zdjęcie | Irlandia | ptaki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy