Takiego "dania" z pomidora jeszcze nie próbowałeś!

Japońska grupa Kagome stawia na produkcję piwa o smaku pomidorowym. Warzywa do jego wytwarzania pochodzą z portugalskich plantacji. Czy nowe smaki przyjma się w Europie - czas pokaże.

pomidor
pomidor123RF/PICSEL
Wyobrażacie sobie smak bardzo czerwonego i pomidorowego piwa?123RF/PICSEL

Europejski konsument zna już różne, owocowe smaki piwa. Od lat na rynku, także polskim, kupić można trunek z dodatkiem ekstraktu m.in. jabłkowego, malinowego oraz cytrusowego. "Browar" o smaku warzywnym miało w swoim kuflu jednak znikome grono piwoszy, głównie turystów odwiedzających Japonię. O dziwo, to jeden z popularniejszych dziś smaków w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Już wkrótce piwo z tych owoców może trafić do Europy dzięki japońskiej grupie Kagome, która rozpocznie wyrób piwa z tych owoców. Niebawem uruchomiona zostanie fabryka wytwarzająca ekstrakt i piwo o smaku pomidorów. Będzie ona zlokalizowana w portugalskiej miejscowości Aguas de Moura, w regionie Ribatejo. - Portugalia ma doskonałe warunki klimatyczne do uruchomienia tego typu produkcji. Szczególnie żyzne są tereny w pobliżu rzeki Tag - wyjaśnił Martin Stilwell, dyrektor portugalskiego oddziału grupy Kagome.

Japończycy wiążą bardzo duże nadzieje z wyrobem nietypowego trunku, na którego produkcję na terytorium Portugalii przeznaczą w ciągu przyszłego roku 2 mln euro.

Jak zapowiedział Stilwell, w pierwszej kolejności Kagome skoncentruje się na wyrobie ekstraktu do piw pomidorowych. Przyznał, że wstępnie europejski oddział wspierać będzie sprzedaż tego oryginalnego piwa na rynku japońskim.

- Mamy nadzieję, że pochodzący z Kraju Kwitnącej Wiśni produkt na bazie ekstraktu pomidorowego będzie coraz bardziej popularny na świecie. Na razie moda na to piwo szybko rozprzestrzenia się po największych japońskich aglomeracjach - dodał Martin Stilwell.

Grupa Kagome inwestuje w Portugalii od siedmiu lat. Roczne obroty japońskiej firmy przekraczają 1,5 mld euro.

Zimne pomidorowe piwko. Idealne na kaca123RF/PICSEL

Marcin Zatyka

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas