Reklama

Titanic. I ty będziesz miał szansę nim popłynąć

Replika Titanica wypłynie w swój pierwszy rejs w 2018 roku – zapewnia australijski miliarder, na którego zlecenie budowany jest statek. Początkowo Clive Palmer zapowiadał, że Titanic II zostanie zwodowany w 2016 roku.

Miliarder ogłosił swoje plany zbudowania repliki Titanica w 2012 roku - w setną rocznicę zatonięcia statku. Biznesmen, który posiada kopalnię węgla w Australii, zapowiadał wtedy, iż pierwszy rejs statku odbędzie się w 2016 roku. Ostatecznie jednak budowa się opóźniła.

Firma milionera zapewnia, iż na pierwszy rejs jest już kolejka chętnych. Na statku będzie miejsce dla 2 tys. pasażerów. Tak, jak na oryginalnym Titanicu, będą na nim łaźnie tureckie, basen i sale gimnastyczne.

Titanic II zostanie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do nawigacji i ewakuacji. Inna będzie też trasa pierwszego rejsu. Titanic II ma wypłynąć z Jiangsu w Chinach. Portem docelowym ma być Dubaj.

Reklama

Pierwowzór

Pierwszy "Titanic" miał być niezatapialny. Nazywano go pływającym miastem. Było tu wszystko: sala gimnastyczna, restauracje, łaźnie tureckie, korty do tenisa i squasha. Człowiek na "Titanicu" miał stawiać czoła Atlantykowi w takich warunkach, jakby ocean nie był szalejącym żywiołem, a angielskim trawnikiem. I żywioł upomniał się o szacunek.

W chwili wodowania był drugim po "Olympicu" największym statkiem na świecie. Miał pojemność 46329 BRT, liczył 268,99 m długości i 29,41 m szerokości.

W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, podczas swojego dziewiczego rejsu na trasie Southampton - Cherbourg - Nowy Jork, zderzył się na północnym Atlantyku z górą lodową. W zimnych wodach oceanu zginęły 1504 osoby.


Informacja własna

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: Titanic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy