To pozwala lepiej tolerować alkohol

Najnowsze badania dowodzą, że ekstrakt z drzewa rodzynkowego pomoże szybciej wrócić do formy po całonocnej imprezie i zniweluje skutki kaca.

Zbyt szybko upijasz się na imprezach? Być może najnowsze odkrycie naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego pozwoli Ci lepiej kontrolować wpływ alkoholu na Twój organizm. Badacze dowiedli, że ekstrakt z nasion drzewa rodzynkowego, znanego od wieków jako lek na kaca, ogranicza również działanie napojów wyskokowych.

Kontrola wraca po godzinie

Naukowcy przeprowadzili eksperyment na szczurach. Zwierzęta te reagują na alkohol w sposób bardzo podobny do ludzi. Szczurom podano taką ilość alkoholu, jaką przyjąłby człowiek po wypiciu 20 piw w ciągu dwóch godzin. Zwierzęta, którym nie podano przedtem ekstraktu z nasion drzewa rodzynkowego, zupełnie straciły refleks, nie umiały nawet stanąć na łapy, gdy badacze przewracali je na plecy. Dopiero po godzinie odzyskiwały kontrolę nad swoimi ruchami.

Ekstrakt z drzewa rodzynkowego

U drugiej grupy szczurów, którym najpierw podano ekstrakt, zaobserwowano dużo większą tolerancję na alkohol. Zwierzęta później popadały w otępienie, a kontrole nad swoim ciałem odzyskiwały już po kwadransie. Co więcej, z badań naukowców wynika, że po wytrzeźwieniu nie miały objawów kaca. Poza tym, mimo że podawano im alkohol przez kilka tygodni, w ogóle się od niego nie uzależniły.

Jeśli okaże się, że ekstrakt z drzewa rodzynkowego będzie podobnie działał na ludzi, może się on okazać skuteczny również w leczeniu alkoholizmu.

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: alkohol | impreza | wino | wódka | piwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama