W 80 sposobów dookoła świata

Dwóch poszukiwaczy przygód, Dennis Anderson i Rob Mariano, wyrusza w szaloną podróż dookoła świata. Podczas tego niezwykłego wyścigu podróżnicy muszą skorzystać z 80 różnych środków transportu.

Dennis jest kierowcą monster trucków i trzykrotnym mistrzem świata Monster Jam. Rob zaś popularność zyskał dzięki udziałowi w programie "Survivor: Redemption Island". W serii "W 80 sposobów dookoła świata" emitowanej na Discovery Channel czeka na nich nowe wyzwanie.

10 i pół tygodnia w podróży

Przed nimi podróż z kraju do kraju, z miasta do miasta, którą odbędą za pomocą najprzedziwniejszych wehikułów. Problem w tym, że podczas całej drogi, którą przyjdzie im wspólnie przebyć, wolno im skorzystać z danego środka transportu tylko raz.

Mimo zapału do ekstremalnych wrażeń, Dennisa i Roba, sporo jednak różni. Rob to typowy mieszczuch z północy, Dennis wychowywał się z dala od miejskiego zgiełku. Różnią się też wiekiem i... poczuciem humoru, ale programowi dodaje to tylko atrakcyjności. Szczególnie, że spędzą ze sobą w podróży 10 i pół tygodnia, 24 godziny na dobę.

Reklama

- Tyle czasu nie spędzam nawet z własną żoną - żartuje Rob. Obaj mężczyźni to ambitne charaktery, choć ich wyprawa to nie zawody, rywalizują ze sobą dla zasady i zaspokojenia męskiego ego. A, że obaj podchodzą do wszystkiego z dużym dystansem i poczuciem humoru, nie zabraknie serwowania sobie różnego rodzaju psikusów i czekania na potknięcie współtowarzysza podróży.

- Jednego dnia jesteśmy kumplami, kolejnego - wrogami - mówi Anderson.

Balon, bombowiec, osioł...

W czasie ich niezwykłej wyprawy będą przemieszczali się środkami transportu, o których zapominamy na co dzień. Będą latać balonem, jeździć na osłach, skorzystają też z uprzejmości pilotów bombowca B1.

Zobaczymy ich, jak przeciągają się na linie zawieszonej nad urwiskiem oraz jak mierzą się w wyścigu trzcinowymi łodziami "balsa" budowanymi przez Indian Uros, na jeziorze Titicaca.

Który z nich - Dennis czy Rob - wykaże się większą kreatywnością i pokona kolejny etap podróży w najbardziej zadziwiającym stylu? "W 8O sposobów dookoła świata" to kronika zwariowanego wypadu z udziałem pomysłowych podróżników.

Premiera serii już 21 maja o godz. 22.00 na Discovery Channel.

Discovery Channel
Dowiedz się więcej na temat: podróże | wyprawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy