Wodny rower elektryczny zmieni twoje życie. Pedałuj i śmigaj po jeziorze

Ten niezwykły pojazd ucieszy wszystkich miłośników dwóch kółek i jednocześnie wypoczynku na wodzie. Pedałując i wspomagając się silnikiem elektrycznym Hydrę rozpędzimy do 20 km/h.

Kanadyjska firma Envo zaprezentowała pojazd, który jest połączeniem roweru elektrycznego z katamaranem. Hydra Water Bike, czyli wodny e-rower przeszedł właśnie pomyślnie testy na wodzie i za chwilę wejdzie do masowej produkcji. Ma zawierać jak najwięcej elementów znanych z klasycznych rowerów elektrycznych, czyli silnik z napędem środkowym, klasyczne rowerowe pedały i  kierownicę. Inżynierom z firmy Envo bardzo zależało, aby osoba płynąca Hydrą miała wrażenie, że jest na wycieczce rowerowej, tyle tylko, że rolę ścieżki rowerowej pełni rzeka lub jezioro. 

Reklama

Nadmuchiwane pontony przymocowuje się do ramy wykonanej z aluminium. Dzięki temu cała konstrukcja jest niebywale lekka, gdyż waży poniżej 50 kilogramów. Hydra po złożeniu bez najmniejszych problemów mieści się w bagażniku SUV-a i można ją śmiało zabrać na wakacje.

Wodny e-rower jest wyposażony we wspomaganie elektryczne. Silnik o mocy 1500 W napędza śrubę i pozwala rozpędzić ten niezwykły pojazd do bardzo przyzwoitej prędkości 20 km/h. Hydra radzi sobie z maksymalnym obciążeniem 120 kilogramów. W pełni naładowane akumulatory wystarczą bez problemu na godzinną jazdę. Jeśli jednak akumulatory się wyczerpią, wtedy możemy dalej płynąć wyłącznie za pomocą siły naszych nóg i pedałów przenoszących napęd na tylną śrubę.

E-rower wodny Hydra, najważniejsze dane:

  • Moc silnika: 1500W
  • Maksymalna prędkość: 20 km/h
  • Zasięg na naładowanych akumulatorach: 1 godzina
  • Waga: 50 kilogramów
  • Maksymalna ładowność: 120 kilogramów

Firma Envo jest przekonana, że Hydra znajdzie wielu zwolenników. Połączenie przenośnego roweru elektrycznego z małym katamaranem może się okazać dla wielu miłośników dwóch kółek tym, na co czekali od wielu lat. Jedna z wersji Hydry ma być także wyposażona w rodzaj skrzydła. Dzięki temu e-rower po osiągnięciu odpowiedniej prędkości ma się minimalnie unosić i płynąć na podobnej zasadzie jak wodolot. Na razie Envo nie podało ceny Hydry, ale ma być "zbliżona do cen zwykłych rowerów elektrycznych".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rowery | rower elektryczny | katamaran
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy