Zbudował z LEGO działającą... gitarę!

Z duńskich klocków często budowane są rzeczy, które nie służą do zabawy. Po samochodzie i kilku rodzajach broni palnej przyszedł czas na... gitarę.

Jest ona dziełem Włocha Nicoli Pavana z firmy Pavan Wood Works, która na co dzień konstruuje "zwyczajne gitary". Przy tym projekcie fachowiec pozwolił sobie jednak skorzystać z innego budulca. Zamiast drewna wybrał on... klocki Lego. Posłużyły mu one do budowy korpusu i główki instrumentu.

Może myślicie, że pod warstwą klocków jest jakaś drewniana forma. Nic bardziej mylnego. Korpus jest w całości zrobiony z LEGO i to bez wykorzystania żadnego kleju - przekonuje Nicola.

Początkowo powstał prototyp, na którym sprawdzono czy klocki w ogóle nadają się do budowy instrumentu. Okazało się, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zbudować z nich gitarę.

Reklama

"Wiosło" z LEGO jest w pełni sprawne. Bez najmniejszego problemu da się na nim grać, chociaż włoski konstruktor nie ukrywa, że co kilka kawałków trzeba wymaga on ponownego nastrojenia. Gdyby nie ten szczegół, to na tej gitarze dałoby się zagrać cały koncert! Przedsmak możecie zobaczyć na filmie powyżej.

- Z LEGO wyobraźnia nie zna granic - napisał na Facebooku Nicola. Po tym jak zobaczyliśmy jego dzieło w akcji nie potrafimy się z nim nie zgodzić, chociaż jednocześnie nie możemy sobie wyobrazić perkusji zbudowanej z duńskich klocków.

A może to tylko kwestia czasu i któryś z domorosłych konstruktorów podniesie rzuconą przez Włocha rękawicę i spróbuje "przebić" jego dzieło? Jesteśmy ogromnie ciekawi ewentualnych rezultatów!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gitara | Lego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama