Chcecie polecieć na ISS? W tym programie telewizyjnym można to wygrać

Chętni do przeżycia przygody na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mają wyjątkową szansę spełnić marzenia, bo lot na ISS jest do wygrania w jednym z programów telewizyjnych.

Space Hero, bo o nim właśnie mowa, to nowe reality show, którego celem jest wysłanie jednego z uczestników w kosmos, a konkretniej na 10-dniowy urlop na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Co jednak warto podkreślić, zainteresowani muszą sobie tę nagrodę samodzielnie wywalczyć, bo jak informuje serwis Deadline, po drodze czeka ich szereg katorżniczych treningów, podczas których specjaliści będą testować ich fizyczną, psychiczną i emocjonalną siłę. Finał rywalizacji będzie można śledzić na żywo, bo pomysł jest taki, że w ostatnim odcinku to widzowie poprzez głosowanie zdecydują, kto najbardziej zasłużył na zwycięstwo i wyjątkową nagrodę, która zostanie zrealizowana w 2023 roku.

Reklama

Następnie w programie będzie można zobaczyć materiały z podróży zwycięzcy, jego pobyt na ISS i powrotu do domu - za trening przyszłego „astronauty” i jego podróż odpowiadać będzie startup Axiom Space, a cała zabawa pochłonie ogromne koszty. Nikt nie zdecydował się oczywiście na podanie konkretnych liczb, ale jak spekuluje CNBC, opierając się częściowo na informacjach oficjalnie podawanych przez NASA, mówimy o co najmniej 50 mln dolarów, a do tego dodatkowej opłacie dla amerykańskiej agencji kosmicznej, która liczy sobie 35 tysięcy dolarów za noc spędzoną na ISS, tłumacząc to kosztami utrzymania. Niestety Space Hero i Axiom Space nie zdecydowały się jeszcze na komentarz w tej sprawie, więc pozostaje nam czekać na oficjalne informacje. 

Źródło: GeekWeek.pl/CNET

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama