DeepFake teraz w połączeniach na żywo. Zobaczcie go w akcji [WIDEO]

Technologia DeepFake zyskuje coraz większe możliwości. Dotychczas były tylko filmy z podmianami twarzy celebrytów, a teraz wchodzimy na jeszcze wyższy poziom fikcji. Zobaczcie podmianę twarzy w rozmowach na żywo.

Nowy DeepFake działający na żywo zaczął już gościć nawet na platformach wideokonferencyjnych, takich jak Zoom, Skype czy Teams. Algorytm DeepFaceLive został stworzony przez rosyjskiego programistę o pseudonimie Iperov.

W sieci pojawił się materiał filmowy, na którym możemy zobaczyć ten system w akcji, w trakcie rozmowy dwóch osób. Rosyjski YouTuber, Vladislav Pedro, powiedział, że algorytm podbija Twitcha lotem błyskawicy. Od kilku dni już jest masowo wykorzystywany przez streamerów.

„Wielu uzna DeepFaceLive jako zabawne narzędzie do rozmów na żywo na Twitchu lub absurdalnych filmów na TikToku, ale moje badania nad DeepFake’ami konsekwentnie pokazują, że jest wielu innych, którzy będą chcieli go nadużywać” - powiedział Henry Adjer, szef ds. komunikacji i analizy badań AI w firmie DeepTrace.

Reklama

Niewątpliwie nowy algorytm DeepFake o nazwie DeepFaceLive to kolejny poziom tworzenia niezwykle realnej fikcji w rzeczywistym świecie globalnej sieci. Aż strach pomyśleć, jak ta technologia będzie wyglądała za kilka lat.

Chociaż takie filmy w większości przypadków potrafią rozbawić i są niegroźne, to jednak dużo gorszym zagrożeniem dla zwykłych ludzi jest wykorzystanie ich jako DeepNude, czyli rozsyłane w sieci sfałszowane filmy o charakterze pornograficznym. Takie materiały mogą bardzo szybko zrujnować komuś życie, a to właśnie często przestępcy posługują się nimi, by wyłudzić ogromne pieniądze od niewinnych ludzi.

Źródło: GeekWeek.pl/Vladislav Pedro / Fot. Vladislav Pedro

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy