Ikea zapowiada inteligentne meble do małych mieszkań dla młodych

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wielkie domy i apartamenty, które mieszczą każdą zachciankę mieszkańców. Większość z nas stawia więc na mieszkania, w których każdy kawałek powierzchni jest na wagę złota.

A w niektórych miejscach świata problemy mieszkaniowe są wręcz ogromne, dlatego nikogo nie dziwią dosłownie kilku- lub kilkunastometrowe mieszkanka, w których trzeba zmieścić wszystkie niezbędne do życia elementy. Tu właśnie do akcji wkraczają multifunkcyjne meble, dzięki którym na tej samej powierzchni można mieć różne wyposażenie, w zależności od potrzeb. Właśnie z myślą o takich miejscach powstał Rognan, czyli zmieniający kształt zestaw mebli od popularnej sieci IKEA.

Projekt powstał we współpracy z amerykańskim producentem mebli Ori, a jego głównym założeniem jest dostarczenie klientom innowacyjnych i elastycznych mebli, które będą się dostosowywać do ich aktualnych potrzeb. Jednym z elementów serii Rognan jest na przykład hybryda sypialni i salonu - z jednej strony jest wysuwane łóżko i kilka szafek do przechowywania, a z drugiej kanapa.

Reklama

Wciskając jeden z przycisków możemy przesunąć całą konstrukcję do ściany, odpowiednio w prawo lub lewo, zwiększając miejsce dla aktualnego wyboru. W ciągu dnia możemy więc korzystać z salonu z kanapą, a kiedy przyjdzie pora, by udać się do łóżka, pokój ustępuje miejsca sypialni, w której mamy duże wygodne łóżko. Nie da się ukryć, że na materiale demonstracyjnym wygląda to fenomenalnie i z pewnością znajdzie dużo grono odbiorców, oczywiście o ile realizacja pomysłu wypadnie na równie wysokim poziomie.

Niestety żeby się o tym przekonać, musimy jeszcze trochę poczekać, bo jak na razie brakuje oficjalnych danych o dacie premiery serii Rognan. Źródła The Verge podają, że w pierwszej kolejności będą się nią cieszyć użytkownicy w Hongkongu i Japonii, tj. w przyszłym roku, więc debiut w innych częściach świata może być jeszcze bardziej odległy. No cóż, wydaje się jednak, że warto czekać, bo może to być duża rewolucja w małych mieszkaniach.

Źródło: GeekWeek.pl/techspot

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy