​Jeff Bezos: Najbogatszy człowiek świata leci w kosmos!

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata i założyciel amazon.com, ogłosił, że 20 lipca 2021 roku leci w kosmos. W nieziemskiej podróży pojazdem zaprojektowanym przez Blue Origin towarzyszył mu będzie brat Mark Bezos.

Jeff Bezos, założycieł firm Amazon i Blue Origin, już wkrótce poleci w kosmos
Jeff Bezos, założycieł firm Amazon i Blue Origin, już wkrótce poleci w kosmosBloomberg / ContributorGetty Images

"Odkąd miałem pięć lat marzyłem o locie w kosmos. 20 lipca wyruszę w tę podróż z moim bratem. Będzie to najwspanialsza przygoda z moim najlepszym przyjacielem" - napisał Jeff Bezos na Instagramie publikując przy okazji krótkie wideo promujące całe przedsięwzięcie.

"Widok Ziemi z kosmosu potrafi odmienić człowieka. Zmienia także więź z planetą i innymi ludźmi. Człowiek zdaje sobie sprawę, że jest tylko jedna Ziemia" - cytuje multimiliardera serwis The Verge.Lot w kosmos braci Bezos potrwa zaledwie 11 minut. Na wysokość 100 kilometrów wyniesie ich rakieta wielokrotnego użytku New Shepard produkcji Blue Origin, firmy przemysłu kosmicznego założonej przez samego Jeffa Bezosa.

Kiedy zostanie osiągnięta tzw. linia Karmana - umowna granica między atmosferą Ziemi a przestrzenią kosmiczną - kapsuła oddzieli się od rakiety, a astronauci znajdą się przez chwilę w stanie nieważkości. W planach oba moduły mają wylądować bezpiecznie na Ziemi.

Co ciekawe, w kapsule znajdzie się również miejsce dla jeszcze jednej osoby. Będzie nią zwycięzca internetowej licytacji, która zakończy się 12 czerwca. W chwili kiedy piszemy te słowa najwyższa oferta opiewa na zawrotną sumę aż 2,8 miliona dolarów!

Należy jednak pamiętać, że za te pieniądze kupuje się nie tylko 10 minutowy lot w kosmos, ale i towarzystwo najbogatszego człowieka na naszej planecie.Wspomnimy, że jeśli lot faktycznie odbędzie się 20 lipca bieżącego roku, to Jeff Bezos wyprzedzi w kosmicznym wyścigu swoich "kolegów po fachu" - Elona Muska i Richarda Bransona. Na tę chwilę nie wiadomo czy - i kiedy - jego konkurenci zamierzają zdecydować się na podobny krok.

"TechNewsy": Nowatorski pomysł NASAIplaIPLA
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas