​Kruszwil stanie przed sądem. Patoinfluencer oskarżony o pobicie

Marek K., znany w sieci pod pseudonimem Kruszwil, został oskarżony o pobicie 66-latka, który awanturował się z jego ekipą filmową. O sprawie informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który w procesie będzie pełnił funkcję strony społecznej.

Do zajścia doszło 2 stycznia 2020, kiedy to Marek K., który lepiej znany jest jako Kruszwil, chciał nagrywać wideo na swój kanał w serwisie YouTube w jednym ze szczecińskich sklepów sieci "Społem". Na filmowanie nie wyraziły zgody ekspedientki. Między patoinfluencerem a obsługą sklepu doszło do awantury, w której udział wziął także klient - 66-letni Edward N. Mężczyzna chciał pomóc kobietom w wyproszeniu Kruszwila ze sklepu.

"Youtuber wyszedł, ale dalej miał się awanturować i uderzać rękoma w szyby sklepu. Gdy pan Edward opuścił sklep wraz z sąsiadką, młody mężczyzna wsiadał do samochodu. Miał wtedy pokazać obraźliwy gest w kierunku 66-latka. Ten podszedł do auta. Według relacji rodziny, agresor miał wówczas wysiąść z auta i bez powodu uderzyć mężczyznę pięścią w twarz. Następnie odjechał. Starszy pan upadł na ziemię i na chwilę stracił przytomność" - czytamy w opisie wydarzenia sporządzonym przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

9 maja 2020 r. Edward N. zmarł. Według relacji najbliższej rodziny stan zdrowia mężczyzny znacząco pogorszył się od styczniowych wydarzeń spod sklepu Społem z udziałem Kruszwila. Przez kilka po awanturze skarżył się na bóle głowy.

"Był kilka razy u lekarza. Nie chciał zawiadomić policji, bo wstydził się, że uderzyła go dużo młodsza osoba" - informował portal Szczecin Nasze Miasto.

W sprawie Kruszwila prywatny akt oskarżenia, w imieniu wdowy po Edwardzie N, złożył mec. Krzysztof Tumielewicz. Jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych początkowo prokuratura nie chciała zająć się tą sprawą. 

"Musi budzić i budzi sprzeciw zachowanie prokuratury, która w okolicznościach tej bulwersującej sprawy, gdzie młody człowiek publicznie i bez żadnego powodu uderza starszego, schorowanego człowieka w twarz, w biały dzień, przy świadkach, a prokurator twierdzi, że nie ma "interesu społecznego" w ściganiu sprawcy. Sprawcy, który jest bardzo znaną i medialną osobą. Która (niestety) może stanowić wzorzec do naśladowania dla wielu młodych ludzi" - cytuje Tumielewicza portal Szczecin Nasze Miasto.

Reklama

Kim jest Kruszwil?

Marek K., czyli Kruszwil ma 20 lat. Filmy w serwisie YouTube publikuje od 2017 r. Nagrania mają głównie charakter internetowych wyzwań oraz tzw. pranków (do tych ostatnich miała być zaliczona produkcja, w wyniku której ucierpiał 66-latek) i cieszą się ogromną popularnością. Kruszwil działa również w innych mediach społecznościowych - na samym Instagramie ma ponad milion subksrybentów.

Akt oskarżenia wniesiony do szczecińskiego sądu nie jest pierwszym zgłoszeniem Kruszwila do prokuratury. W czerwcu 2020 r. 

"Na filmach, które publikuje duet Kruszwil i Kamerzysta, dochodzi m.in. do nakłaniania do poddawania się innym czynnościom seksualnym przez nieletniego poprzez dotykanie intymnych części ciała przypadkowych kobiet, rozpowszechniania takich treści przez internet, demoralizacji małoletniego" - pisał o tamtym zgłoszeniu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sąd | Szczecin | youtuber | styl życia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy