Musk ma toksoplazmozę, która sprawia, że podejmuje się ryzykownych działań?

Elon Musk znowu zatweetował późnym wieczorem, i ponownie wzbudził kontrowersje. Tym razem rozmyślał nad czymś, co skłania ludzi do podejmowania ryzykownych działań. Według niego może to być toksoplazmoza.

Musk ma toksoplazmozę, która sprawia, że podejmuje się ryzykownych działań?
Musk ma toksoplazmozę, która sprawia, że podejmuje się ryzykownych działań?Geekweek

Toksoplazmoza to bardzo szeroko rozpowszechniona choroba pasożytnicza występująca u myszy i szczurów, a następnie przenoszona na koty. Musk napisał na swoim profilu na Twitterze bardzo niepokojącą teorię, w myśl której pasożyt może przenosić się z kotów na ich właścicieli, zmieniając im mózgi. Niedawno miliarder przyznał, że boryka się z zespołem Aspergera, przez który robi dziwne rzeczy. Czy to nie jedyna choroba, w której upatruje efektów swoich zachowań?

Tym razem szef SpaceX i Tesli zareagował na historię z National Geographic o tym, jak toksoplazmoza, powszechny pasożyt często spotykany u kotów, wydaje się powodować, że hieny są lekkomyślne w stosunku do drapieżników, takich jak lwy. Musk zasugerował, że pasożyt może wpływać na fanów kotów i zmuszać ich do tworzenia zaawansowanej sztucznej inteligencji.

„Toksoplazmoza zaraża szczury, potem koty, a potem ludzi, którzy kręcą filmy z kotami” – napisał Musk na Twitterze. „Systemy AI osiągają nadludzki trening inteligencji na internetowych filmach z kotami, dzięki czemu toksoplazmoza staje się prawdziwym arbitrem naszego przeznaczenia” - dodał miliarder.

Musk pewnie chciał nawiązać do badań wykonanych na ludziach, u których stwierdzono toksoplazmozę. Zostały one opublikowane w serwisie LiveScience (). Okazuje się, że rzeczywiście wszyscy mieli skłonności do ryzykowanych zachowań. Naukowcy stwierdzili, że występuje u nich większe ryzyko wypadku samochodowego, ponieważ mogą jeździć bardziej brawurowo. Ale co to ma wspólnego z tworzeniem zaawansowanego AI, o jakim mówi Musk?

Możemy domyślać się, że miliarder wykonał sobie badania, które potwierdziły u niego występowanie tego pasożyta. Musk pewnie myśli, że to on sprawia, że podejmuje się ryzykowanych działań związanych z tworzeniem systemów sztucznej inteligencji, a także budową samochodów elektrycznych Tesla, najpotężniejszego systemu transportu kosmicznego, podziemnych tuneli czy interfejsu mózg-komputer, by zwiększyć możliwości intelektualne ludzi. Aha, i nie zapominajmy, że pasożyt zmusza go do pisania tweetów, przez które ma potężny wpływ na kryptowaluty.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. Pexels

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas