Największe w Europie „Miasto Duchów” w widoku z drona. Zobaczcie cypryjską Warosię

Dziś zabieramy Was na wirtualną wycieczkę po dość przerażająco wyglądającym, skrywającym mroczne tajemnice i posiadającym tragiczną historię mieście, które prawdopodobnie nigdy nie będzie odbudowane.

Malownicza i luksusowa dzielnica Famagusty, przed 1974 rokiem tętniła życiem. Znajdowało się tam mnóstwo nadmorskich kurortów i miejsc rozrywki. Spędzali tam swoje długie wakacje słynni celebryci. Wszystko zmieniło się 14 sierpnia 1974 roku. Wówczas tureckie wojsko zaczęło bombardować część miasta z powietrza, co zmusiło mieszkańców, którzy przeżyli pierwsze naloty, do masowej ucieczki. Przez następne ponad 40 lat dzielnica była izolowana i zaczęła zamieniać się w coraz to większą ruinę.

Dziś nie można wejść na teren dzielnicy. Przez 24 godziny jej granice są patrolowane przez policję i wojsko. Teren bezustannie od ponad 4 dekad jest obiektem sporu pomiędzy Cyprem a Turcją. Nic nie wskazuje na to, by szybko ta sytuacja się odmieniła na lepsze. Zobaczcie największe w Europie „Miasto Duchów” z perspektywy lotu ptaka, bo z pokładu drona.

Reklama

Źródło: GeekWeek.pl/NeverMindYourOwn/YouTube / Fot. NeverMindYourOwn

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy