Reklama

​Niesamowita metamorfoza bezdomnego. Odzyskał urok i... rodzinę

Pochodzący z Brazylii bezdomny wszedł do salonu fryzjerskiego, by poprosić o brzytwę, którą chciał podciąć swoją długą brodę. Właściciel poszedł kilka kroków dalej, oferując mu darmowe strzyżenie oraz eleganckie ubranie. Po skończonej metamorfozie o Brazylijczyku stało się tak głośno, że usłyszała o nim nawet jego rodzina, która od przeszło dekady myślała, że nie żyje.

João Coelho Guimarães zbierał na co dzień puszki na ulicach brazylijskiej Goiânii, by mieć za co żyć i nic nie zwiastowało żadnych większych zmian w jego życiu. Aż do dnia, w którym 45-latek postanowił wejść do lokalnego salonu fryzjerskiego, by poprosić o brzytwę, którą chciał podciąć swoją długą brodę.

Właściciel zakładu Alessandro Lobo spytał się najpierw, czy kupić mu coś do jedzenie i picia, lecz bezdomny odmówił. Wtedy wyszedł z drugą propozycją, której potrzebujący nie mógł odmówić.

Zaproponowano mu darmowe strzyżenie i eleganckie ubranie (trzy koszule, parę spodni i butów oraz kurtkę). Wynik metamorfozy był niesamowity, a o samym João za sprawą mediów tradycyjnych, jak i społecznościowych, stało się głośno nie tylko w kraju.

Reklama

"To było spontaniczne. Przeszedł przez drzwi z pełną brodą i poprosił o brzytwę. Widywałem go od dwóch miesięcy - zawsze tędy przechodził. Dlatego wpadłem na pomysł, by podarować mu metamorfozę" - stwierdził właściciel salonu.

Wiele osób uważa, że bezdomny Brazylijczyk stał się nie do poznania, lecz można powiedzieć, że nastąpił zupełnie odwrotny efekt. Do Goiânii przybyła z Brasilii Maria, siostra potrzebującego, która od ponad dekady myślała, że João nie żyje.

Zresztą o tym samym przekonana była cała rodzina, która przez wiele lat nie miała od niego żadnych wiadomości. Podczas spotkania Maria próbowała przekonać swojego brata do powrotu, lecz ten odmówił. Jednak fakt, że są teraz w kontakcie, bardzo ich cieszy.

Właściciel zakładu chciał tą metamorfozą zachęcić innych do pomocy potrzebującym. Już w trakcie strzyżenia dostrzegł uśmiech na twarzy bezdomnego. Pamiętajmy, warto pomagać, a małe gesty mogą mieć dla kogoś ogromne znaczenie.

----------------------------------------

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii! Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź » 

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!  Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy