Oto 116-letnia Kane Tanaka, najstarsza osoba żyjąca na naszej pięknej planecie

Mówi się, że najbardziej długowiecznym narodem świata są Japończycy. I to prawda, ponieważ to w Kraju Kwitnącej Wiśni najwięcej osób zostało wpisanych w tym temacie jako rekordziści do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa.

Kane Tanaka obchodziła 3 miesiące temu swoje 116. urodziny. W tej chwili jest najstarszą osobą mieszkającą na naszej planecie, ale w historii byli ludzie, którzy żyli o kilka lat dłużej. Jeśli Japonka pozostanie w takim zdrowiu, jak miało to miejsce dotychczas, to ma ogromną szansę stać się najstarszą osobą żyjącą na Ziemi w spisanej historii.

Japonka urodziła się 2 stycznia 1903 roku we wiosce Kazuki w obecnej prefekturze Fukuoka. Od kilku lat mieszka w domu opieki i porusza się po nim za pomocą chodzika, ale zachowała jasność umysłu i nie cierpi na poważne choroby. Co ciekawe, codziennie czyta najnowsze wiadomości ze świata, zarówno w papierowych wydaniach gazet, jak i w serwisach internetowych, i to bez potrzeby zakładania okularów.

Reklama

Kane Tanaka została uhonorowana przez Gerontology Research Group i Światową Księgę Rekordów Guinnessa najstarszą żyjącą osobą na świecie, a także jest drugą osobą z Japonii, która w 2018 roku otrzymała tytuł najstarszej osoby świata oraz jest jedną z dziesięciu osób z Japonii na liście najstarszych ludzi w historii, która przekroczyła wiek 115 lat. Jest też najstarszą Japonką z prefektury Fukuoka.

Źródło: GeekWeek.pl/Guinness World Records/YouTube / Fot. Guinness World Records/YouTube

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama