Reklama

Piwo zamiast goździków? Zaimponuj wybrance w Dzień Kobiet!

Czasy, kiedy na Dzień Kobiet obowiązkowym prezentem były kwiaty i czekoladki, dawno minęły. Wyemancypowane panie nie chcą już świętować w tradycyjny sposób. Dlatego zamiast kupować banalne goździki czy słodycze, lepiej zaproponować partnerce wieczór przy piwie.

Piwo już od dawna nie jest domeną mężczyzn. Choć część kobiet wciąż do jego picia zniechęca przekonanie o wysokiej kaloryczności złocistego napoju, jak również zawarta w nim goryczka, to liczne grono pań swobodnie wybiera spośród różnorodnych piw pasujących do rozmaitych, także kobiecych okazji. Według danych Kompanii Piwowarskiej w minionym roku 42 proc. dorosłych kobiet deklarowało, że sięga po złocisty napój.

Kobiety poszukują zupełnie innych smaków piwa niż mężczyźni. Wielu  paniom przeszkadza goryczka doskonale wyczuwalna w popularnych markach. Dlatego często sięgają po piwa smakowe, z dodatkiem lemoniady lub takie, które oferują bogactwo kolorów, aromatów oraz delikatnego smaku. Kompania Piwowarska szacuje, że ponad 25 proc. piwa spożywanego przez kobiety to piwa smakowe.

Reklama

Kiedy, gdzie i w jakim kuflu?

Planując Dzień Kobiet w towarzystwie piwa, niekoniecznie trzeba zapraszać partnerkę do baru czy restauracji. Okazuje się, że kobiety najchętniej piją piwo, odpoczywając w domu. Co ciekawe, panie częściej sięgają po chmielowy napój w towarzystwie mężczyzn niż w kobiecym gronie. Wieczór przy piwie najlepiej zaplanować w weekend, bo właśnie wtedy - w odróżnieniu od mężczyzn - płeć piękna ma największą ochotę na skosztowanie piwa. Według danych Kompanii Piwowarskiej 2/3 spożycia piwa przez kobiety odbywa się od piątku do niedzieli. Zatem pod tym względem tegoroczny Dzień Kobiet wypada wręcz idealnie.

Dla pań na pewno ważny będzie sposób podania napoju. Piwa owocowe najlepiej prezentują się w smukłych, podłużnych szklankach, które przypominają te do long drinków. Ich delikatna forma nadaje piwu owocowemu elegancką oprawę. Książęce Złote Pszeniczne najlepiej smakuje w szklance o rozszerzonej czaszy zakończonej zwężeniem na górze, które kumuluje aromat. Dzięki temu jeszcze bardziej można poczuć bukiet typowy dla tego gatunku piwa, a piana zachowuje piękny kształt. Z kolei Książęce Ciemne Łagodne najlepiej będzie zaserwować w kielichu, który można podgrzać dłonią.

Na kobiece wybory dotyczące piwa ma wpływ również większa wiedza na temat piwnej kategorii. Panie coraz mniej przejmują się rzekomą wysoką kalorycznością złocistego napoju. Zwłaszcza że - jak przekonuje Maja Drab, sensoryk piwa w Kompanii Piwowarskiej - wbrew obiegowym opiniom, piwo spożywane w rozsądnych ilościach nie powoduje tycia.

- Pół litra tradycyjnego jasnego piwa to ok. 215 kalorii. Jeszcze mniej, bo ok. 170 kcal, mają piwa smakowe. Dla porównania: taka sama ilość coli to "zastrzyk" ok. 175 kcal, soku pomarańczowego - 225 kcal, a kawy z mlekiem i cukrem - aż 280 kcal. Ponadto złocisty trunek nie zawiera cholesterolu ani tłuszczu, a węglowodany stanowią zaledwie ok. 3 proc.  jego zawartości - opowiada Maja Drab.

Cytrynowo, imbirowo, aromatycznie

Zatem jakim piwem podbić kobiece serce i podniebienie? Kompania Piwowarska ma w swojej ofercie kilka propozycji dla pań. Marka Redd’s dostępna w czterech wariantach smakowych: jabłkowym, malinowym, żurawinowym i grapefruitowo-ananasowym, to niemal oczywisty wybór. Typowo  kobiecy jest także Gingers, czyli delikatne piwo z lekką nutą imbiru.

Ciekawą propozycją może okazać się także Lech Shandy, który nie jest wprawdzie dedykowany wyłącznie płci pięknej, ale ze względu na swoje walory smakowe może przypaść jej do gustu. Shandy reprezentuje zupełnie inną, nową na polskim rynku kategorię, ponieważ nie jest piwem smakowym, ale mieszanką dwóch napojów: piwa Lech Premium oraz specjalnie przygotowanej lemoniady, w proporcjach pół na pół. Jeśli jednak ten orzeźwiający smak okaże się jeszcze zbyt "letni" o tej porze roku, można wybrać coś bardziej odpowiedniego na chłodny wieczór.

Kobiety ceniące różnorodność na pewno zasmakują w Kolekcji Specjalności Książęce. Czerwony Lager, Ciemne Łagodne, Złote Pszeniczne i Korzenne Aromatyczne to cztery odmienne style piwa o zróżnicowanych walorach smakowych, wyróżniające się z głównego nurtu piw dostępnych na polskim rynku. Paniom z pewnością spodoba się ich delikatny smak i bogate aromaty, dzięki którym będą mogły poszerzyć swoje piwne horyzonty bez obawy o to, że rozczarują się trudnym smakiem.

Także panowie wprowadźmy nową świecką tradycję i przygotujmy piątkową kolację z dobrym piwem w kufelku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy