Wyjątkowy gest Tajwanu z okazji podarowania przez Polskę szczepionek na CoVID-19

Nasz kraj przekazał władzom Tajwanu 400 tysięcy dawek preparatu firmy AstraZeneca na CoVID-19. Władze stolicy w wymowny sposób podziękowały Polakom. Na najwyższym wieżowcu kraju umieszczono flagę Polski.

W Tajpej, na najwyższym wieżowcu w kraju, Taipei 101. wyświetlono wieczorem napisy: "Dziękujemy Polsko", "Przyjaźń pomimo dystansu" i "Niezłomna przyjaźń". To bardzo piękny gest, pomimo faktu, że oba kraje dzieli tak duży dystans. To pokazuje, że dla przyjaźni nie ma znaczenia odległość. Nie bez znaczenia jest też to, że na Tajwanie na co dzień mieszka sporo Polaków.

Warto tutaj podkreślić, że Polska stała się trzecim największym dawcą szczepionek dla Tajwanu, po Japonii i USA. Kraj ten stać na szczepionki, ale koncerny farmaceutyczne w pierwszym rzędzie zaopatrują państwa w Ameryce i Europie. Można śmiało rzec, że Azja została pozostawiona sama sobie.

Reklama

„Ta pomoc nie tylko świadczy o polsko-tajwańskiej przyjaźni, jest również kolejnym świadectwem wzajemnego wsparcia, jakiego udzielają sobie demokratyczne państwa w walce z pandemią” - napisał w mediach społecznościowych prezydent Caj Ing-wen. „Obecnie, gdy ta pandemia wciąż zagraża całemu światu, chciałabym przekazać Polsce najszczersze podziękowania za ten wspaniałomyślny gest. Tajwan będzie kontynuował walkę z koronawirusem ramię w ramię z wieloma partnerami wyznającymi wartości demokracji i wolności”.

Źródło: GeekWeek.pl/Twitter / Fot. Twitter/Marcin M Jerzewski

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy