Android 4.3 dla Nexusa 4 już dostępny, przyglądamy mu się bliżej

Z sieci można już pobrać nieoficjalnego Androida 4.3, przygotowanego z myślą o smartfonach Nexus 4. Co nowego znalazło się w kolejnej odsłonie systemu Google?

W nowym Androidzie odświeżone zostały aplikacje aparatu i galerii. Podczas robienia zdjęć nie ma już kolistego menu z szybkimi ustawieniami, a zamiast niego wprowadzono przełączniki w układzie łuku. Ciekawym usprawnieniem jest również wykorzystanie przycisków głośności jako spustu migawki - nie musimy już dzięki temu dotykać ekranu, by zrobić zdjęcie.

Jeżeli natomiast przejdziemy w galerii do trybu edycji, to zauważymy, że odrobinę zmieniono wygląd prezentowanej historii dokonanych zmian, a także dodano kilka nowych ramek. Nowy jest też tryb edycji "Lokalne" umożliwiający modyfikowanie jasności/kontrastu/nasycenia w określonym przez nas pojedynczym punkcie zdjęcie.

Reklama

Zmiany zaszły też w aplikacji telefonu, która umożliwia teraz szybkie wyszukiwanie kontaktów z poziomu klawiatury - jest to rzecz, której chyba najbardziej brakowało w czystym Androidzie, a która w zewnętrznych nakładkach producentów była już od lat.

Poza tym nowy Android oferuje też lepszą obsługę Bluetooth, a także wspiera OpenGL ES 3.0. Użytkownicy Nexusa 4 zwrócili również uwagę na znacznie poprawioną reakcję na dotyk, a także na lepiej dostrojone kolory ekranu i wyższą prędkość działania systemu, jednak trudno jest ocenić na ile to prawda, a na ile efekt placebo.

Piotr Andrzejewski

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfony | aktualizacja Androida | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy