Android 4.4 coraz bardziej popularny

Android 4.4 KitKat staje się coraz bardziej popularny. Bardziej rozpowszechniona jest tylko wersja 4.3 Jelly Bean.

Z danych zgromadzonych przez Google od 5 do 12 sierpnia wynika, że oprogramowanie 4.4 KitKat kontroluje dokładnie 20,9 proc. smartfonów z platformą Android. W lipcu i czerwcu było to odpowiednio 17,9 oraz 13,6 proc., więc sytuacja powoli się poprawia.

Na pozycji numer 1 z wynikiem 54,2 proc. znajduje się Android 4.3 Jelly Bean. Trzecie miejsce (13,6 proc.) ma Gingerbread a czwarte (10,6 proc.) Ice Cream Sandwitch. Pod kontrolą Froyo znajduje się zaledwie 0,7 proc. wszystkich smartfonów z Androidem.

Największym problemem Androida jest fragmentacja, co oznacza, że w użyciu wciąż znajduje się większość wersji tego oprogramowania - od 2.2 Froyo po najnowszą 4.4 KitKat. Sytuacji nie są w stanie poprawić producenci, bo zdecydowana większość urządzeń, która miała zostać zaktualizowana, ma już najnowszą odsłonę mobilnego systemu Google. W kolejce czekają tylko nieliczne modele smartfonów, więc nadzieją na poprawę statystyk są nowe smartfony z KitKatem, które będą zastępowały leciwe urządzenia ze starszymi wersjami Androida.

Reklama

Nie zapominajmy jednak, że w kolejce czeka już Android L.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy