Ostrzeżenie dla użytkowników Androida - takiego złośliwego oprogramowania jeszcze nie było

Firma Zimperium zLabs poinformowała o groźnym oprogramowaniu, które podszywa się pod aktualizację systemu na urządzeniach z Androidem.

Badacze z popularnej firmy zajmującej się bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, zwracają uwagę na nowe zagrożenie związane z systemem Android. Mowa o groźnym wirusie, które zachęca użytkowników do aktualizacji systemu do nowej wersji. Wgranie poprawki skutkuje tak naprawdę przejęciem telefonu przez szkodliwe oprogramowanie.

Wirus przejmuje telefon w celu skorzystania z kilku istotnych funkcji. Dzięki nim może przechwytywać rozmowy telefoniczne, robić nieautoryzowane zdjęcia, a także przejmować nasze wiadomości wysłane w takich komunikatorach jak WhatsApp. Wszystko w celu wyszukiwania istotnych, danych, które mogą umożliwić m.in. przejęcia konta bankowego oraz prywatnych informacji.

Reklama

Aby zapobiec instalacji wirusa na swoim urządzeniu, badacze zalecają zablokować możliwość instalacji aplikacji spoza urządzenia. Nie należy także instalować jakiegokolwiek oprogramowania z nieznanych źródeł. Przed zgodzeniem się na przeprowadzenie aktualizacji urządzenia, warto sprawdzić w internecie, czy takowe faktycznie jest dostępne na stronie producenta.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wirusy | Android | smartfony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy