Samsung One UI 3 dla Androida 11 - które telefony dostaną go pierwsze

Samsung rozpoczął wdrażanie najnowszej wersji swojej nakładki systemowej - One UI 3. Co zmieniono w nowej wersji interfejsui jakie smartfony otrzymają go jako pierwsze w kolejności?

Samsung One UI 3
Samsung One UI 3 materiały prasowe

Samsung ogłosił oficjalne wprowadzenie na rynek najnowszej aktualizacji swojego interfejsu One UI, która zostanie udostępniona na wybranych urządzeniach Galaxy. Dzięki niej użytkownicy zyskają nowy design, usprawnione działanie najpopularniejszych funkcji i liczne opcje personalizacji.

W związku z zakończeniem programu wcześniejszego dostępu, już One UI 3 zostanie udostępnione na urządzeniach serii Galaxy S20 (Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra) w Korei, USA i w większości krajów europejskich. W nadchodzących tygodniach aktualizacja będzie stopniowo udostępniana w kolejnych krajach i na kolejnych urządzeniach, w tym na Galaxy Note20, Z Fold2, Z Flip, Note10, Fold oraz w ramach serii S10. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie również dostępna na urządzeniach Galaxy A.

- Udostępnienie One UI 3 to zaledwie początek naszych działań mających na celu zapewnienie użytkownikom najlepszych możliwych wrażeń z korzystania z urządzeń mobilnych i oferowanie im najnowszych innowacji w zakresie OS tak szybko, jak to możliwe - mówi dr TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics. - One UI 3 wpisuje się w naszą misję nieustającego zapewniania użytkownikom innowacyjnych i intuicyjnych doświadczeń przez cały cykl życia posiadanych przez nich urządzeń.

Najczęściej używane funkcje i lokalizacje - takie jak ekran główny, ekran blokady, powiadomienia czy panel szybkiego dostępu zyskały nowy, odświeżony wygląd tak, by najważniejsze informacje stały się lepiej widoczne. Nowe efekty, np. przyciemnienie/rozmycie powiadomień, pomogą szybko skupić uwagę na tym, co najistotniejsze, a przeprojektowane widżety pozwalają zachować porządek na ekranie głównym, nadając mu jednocześnie stylowy wygląd.

Wygaszanie ekranu blokady wygląda teraz bardziej subtelnie, efekt przesuwania jest bardziej płynny. Także przełączanie się pomiędzy urządzeniami jest teraz bardziej płynne, ponieważ One UI zapewnia spójne, wszechstronne doświadczenia w ramach całego ekosystemu Galaxy, a obsługa nowych funkcji dostępna jest automatycznie na wszystkich urządzeniach.

Przeprojektowane widżety ekranu blokady pozwalają sterować odtwarzaniem muzyki i przeglądać ważne informacje, takie jak zaplanowane wydarzenia czy spotkania, bez potrzeby odblokowywania urządzenia. Również śledzenie wiadomości i konwersacji stało się bardziej intuicyjne - powiadomienia z komunikatorów grupowane są na środku ekranu, co ułatwia ich szybkie przeczytanie i odpowiadanie na nie.

Panel szybkiego dostępu oferowany w ramach One UI 3 (po prawej) został udoskonalony w porównaniu z wersją dostępną w One UI 2 (po lewej) materiały prasowe

Kolejna nowość to poprawiony, oparty na AI zoom, a także udoskonalone opcje autofokus i autoekspozycji. Ponadto kategorie sortowania zdjęć w Galerii ułatwią odnalezienie szukanego zdjęcia. Wystarczy przeciągnąć palcem w górę, a interfejs zaprezentuje powiązaną grupę ujęć. Co więcej, zdjęcie po edycji w dowolnym momencie można przywrócić do oryginalnej wersji - nawet po zapisaniu zmian

Samsung zadbał, by użytkownicy mogli swobodnie personalizować UI zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli np. nieustannie korzystamy z trybu ciemnego lub udostępniamy swój mobilny hotspot, teraz można to zrobić jednym przeciągnięciem palcem i dotknięciem ekranu - a to za sprawą nowych sposobów dostosowania panelu szybkiego dostępu. Ułatwione zostało również udostępnianie zdjęć, filmów i dokumentów. Opcja personalizacji listy udostępniania oznacza możliwość "przypięcia" najczęściej wybieranych miejsc - niezależnie od tego, czy jest to lista kontaktów, komunikatory, czy poczta e-mail. One UI umożliwia ponadto stworzenie odrębnych profili - zawodowego i prywatnego, by zminimalizować niebezpieczeństwo przesłania pliku czy zdjęcia niewłaściwej osobie.

By jeszcze bardziej spersonalizować interfejs, można umieszczać na ekranie głównym widżety, a następnie dostosowywać ich stopień przezroczystości, by lepiej pasowały do tapety na ekranie. Istnieje również możliwość zmiany designu i koloru zegara wyświetlanego na ekranie blokady bądź ekranie Always On Display. To jednak nie wszystko - można zamieścić wideo na ekranie połączenia przychodzącego / wychodzącego.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas