Usługi Google Play zaktualizowane do wersji 8.1 - co nowego?

Usługi Google Play, z których korzysta praktycznie każde urządzenie z Androidem, otrzymały aktualizację do wersji 8.1, a wraz z nią jedną, wydawać by się mogło, mało spektakularna nowość.

Stworzono podstawy do działania Android Pay. Do tej pory funkcją płatniczą w telefonie była usługa Wallet. Dzięki niej mogliśmy płacić za aplikacje w Sklepie, wysyłać pieniądze do innego użytkownika z kontem Google, a także płacić w marketach przy pomocy NFC (nie we wszystkich krajach). Zatem czym będzie nowy sposób płatności? Przede wszystkim nie zaledwie kolejną aplikacją, a strukturą wbudowaną w system operacyjny. Dzięki temu powinna działać niezależnie od Usług Google, a co więcej obsługiwać czytnik linii papilarnych i zawierać wiele innych, dodatkowych zabezpieczeń przed złodziejami.

Reklama

Chociaż dodanie Android Pay w przyszłości może wiązać się z poważnymi zmianami w płatnościach na świecie, nie stanie się to na pewno niebawem. Opcja nie działa jeszcze prawidłowo, ponieważ Google nie udostępnił systemu, który sklepy musiałyby zastosować u siebie, by z funkcji można było korzystać. Dlatego też bardziej innowacyjny wydaje się Samsung Pay - który korzysta z systemu obecnych terminali i może być wprowadzony z miejsca. Oprócz tego, mimo, że usługa się pojawiła, zniknie po jej wybraniu. Myślicie, że długo przyjdzie nam jeszcze czekać na nadchodzącą "rewolucje"?

Jędrzej Markiewicz

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy