Ekosystem Firefox OS na kolejnych urządzeniach, rynkach i w nowych kategoriach produktów

Firefox OS rozszerza swój zasięg. Jest już oferowany na szerokiej gamie urządzeń w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Rok po premierze pierwszych urządzeń, oprogramowanie dostępne jest na siedmiu smartfonach pięciu głównych operatorów w 15 krajach.

Nowi partnerzy, rynki i możliwości

Firefox OS bazuje na sieci jako platformie, dzięki czemu oferuje elastyczność, skalowalność i możliwości dostosowania oraz jest wolny od ograniczeń typowych dla własnościowych mobilnych systemów operacyjnych. Rozwój platformy zachęciły globalnych i regionalnych operatorów do dalszych inwestycji w Firefox OS na ich rynkach.

Ekspansja w Europie

Deutsche Telekom będzie pierwszym operatorem, który wprowadzi do sprzedaży nowe smartfony ALCATEL ONETOUCH Fire E, dostępne w Niemczech już w tym tygodniu za pośrednictwem congstar. W następnych miesiącach Deutsche Telekom wprowadzi urządzenia z Firefox OS na czterech nowych rynkach - Chorwacji, Czarnogórze, Czechach i Macedonii.

Reklama

Telefonica poinformowała, że Niemcy stają się dziewiątym krajem, w którym operator oferuje telefony z Firefox OS. O2 rozpoczęło przedsprzedaż smartfonów ALCATEL ONETOUCH Fire E.

ZTE w tym miesiącu wprowadzi do oferty telefon Open C, jako pierwsze urzędzenie z Firefox OS dostępne we Francji.

Ekspansja planowana jest również w Ameryce Łacińskiej oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

Spoglądając w przyszłość

Aby przyspieszyć projektowanie, rozwój i testowanie ekosystemu Firefox OS, Mozilla we współpracy z Thundersoft przygotowała telefony referencyjne Firefox OS Flame, które są już dostępne w sprzedaży. Pod względem specyfikacji sprzętowej Flame przypomina urządzenie ze średniej półki, które Mozilla wraz z partnerami udostępni w przyszłym roku.

Mozilla kontynuuje rozwój Firefox OS wprowadzając funkcje, takie jak: wsparcie dla NFC i usprawniony Bluetooth, umożliwiające łatwe udostępnianie treści; Konta Firefox, czyli szybki i bezpieczny dostęp do wszystkich usług Firefoksa, np. Firefox Marketplace, Firefox Sync, kopia zapasowa urządzenia, przechowywanie treści w chmurze oraz usługa pozwalająca zlokalizować, wysłać wiadomość, lub zresetować telefon, w przypadku jego zgubienia lub kradzieży.

Mozilla współpracuje z firmą Panasonic nad stworzeniem telewizorów nowej generacji Smart TV, działających pod kontrolą systemu Firefox OS. Natomiast Abitcool jeszcze w tym roku wprowadzi urządzenie umożliwiające streaming HDMI, dzięki czemu użytkownicy będą mogli przenieść treści z kompatybilnej aplikacji mobilnej lub sieciowej do systemu HDTV.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Firefox OS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy