Apple szykuje konkurencję dla Google Now

Google Now zadebiutowało na rynku kilkanaście miesięcy temu i było swoistą odpowiedzią na wirtualnego asystenta Apple’a, czyli Siri. Tym razem role najwidoczniej się odwróciły, bo to gigant z Cupertino szykuje odpowiedź na usługę swojego konkurenta.

Aplikacja Que (znana wcześniej jako Greplin) jest dostępnym na platformę iOS osobistym asystentem, który agregował dane z takich serwisów jak Gmail, LinkedIn, Facebook, Twitter oraz Dropbox. Jego zadaniem było dostarczanie użytkownikowi ważnych informacji (wydarzenia z kalendarza, zaplanowane loty, rezerwacje itp.) w chwili, gdy ten może ich potrzebować. Zasadą działania przypomina to zatem wspomniane wcześniej Google Now.

Zachodnie media donoszą, że usługa Que została właśnie przejęta przez firmę Apple. Kwota, na jaką opiewała transakcja nie została oficjalnie ujawniona; jedne źródła podają, że chodzi o kwotę rzędu 35-45 mln dol., a inne, że o ok. 50-60 mln. Co więcej, mówi się, że do przejęcia szykował się również Dropbox, jednak Apple ostatecznie przebiło ofertę.

Twórcy aplikacji informują na swojej stronie, że została ona już całkowicie dezaktywowana. Zapewniają jednocześnie, że wszyscy użytkownicy, którzy zakupili wersję premium mogą liczyć na zwrot pieniędzy. Dodają również, że wszystkie dane użytkowników zostały trwale usunięte i nie będą ani przechowywane, ani nikomu przekazywane.

Reklama

Jaka przyszłość czeka zatem Que? Najpewniej jego funkcjonalność zostanie zaimplementowana w systemie iOS. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest oczywiście Centrum powiadomień, choć nie można wykluczyć również daleko idącej integracji z Siri.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Smartfon | iOS | Google Now | Siri
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy