Apple zapowiada większe otwarcie systemu iOS

W trakcie wywiadu udzielonego w podczas corocznej konferencji D11, organizowanej przez AllThingsD, Tim Cook zapowiedział nowości, których możemy się spodziewać po nowej wersji mobilnego systemu iOS. Jedną z najważniejszych jest większe otwarcie systemu na zewnętrznych deweloperów. Czyżby zatem piekło powoli zamarzało?

Tim Cook zapowiedział, że system iOS nieco bardziej otworzy swoje API na zewnętrznych deweloperów, jednak firma nie chce też ryzykować potencjalnie złymi doświadczeniami w trakcie korzystania z jej urządzeń mobilnych. Stąd też planowane jest znalezienie złotego środka. Serwis MacRumors donosi, że Apple pozwoli deweloperom na przejęcie kontroli nad niektórymi z funkcji iOS, co sugeruje, iż użytkownicy będą mogli w końcu dokonywać na przykład wyboru domyślnych aplikacji. Możliwe także, że zaczną powstawać widżety dla Centrum powiadomień iOS.

Funkcje te poznamy już niedługo. Oficjalnie wiadomo, że zarówno nowe wersje iOS, jak i OS X zostaną pokazane na konferencji WWDC już w czerwcu.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: iOS 7 | apple | Tim Cook | WWDC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy