iOS 15 - przez to możesz stracić zdjęcia

iOS 15 swoją premierę miał ledwie 10 dni temu, a już zdążył zrazić do siebie wielu użytkowników. Powodem są liczne błędy. Tym razem użytkownicy iPhone’ów mogą stracić zapisane zdjęcia przez nieprawidłowe działanie iMessage.

20 września byliśmy świadkami aktualizacji systemu, która wprowadzała iOSa 15 na iPhone’y. Wydawałoby się, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, a oprogramowanie będzie stabilne i pozbawione większych błędów. Okazuje się, że w tym roku Apple będzie miało jeszcze dużo pracy z doszlifowaniem systemu. Użytkownicy skarżą się, że nie są w stanie odblokować iPhone’a przez iWatcha, gdy mają na twarzy maskę. W niektórych przypadkach urządzenie nie pozwala nawet ustawić takiej metody odblokowania. Często zgłaszane są problemy z wybudzeniem telefonu na dotyk i z responsywnością ekranu po odblokowaniu.

Reklama

Użytkownicy Twittera coraz częściej skarżą się na problem ze znikającymi zdjęciami. Błąd najczęściej pojawia się w sytuacji, gdy ktoś zapisze zdjęcie z konwersacji, a później tę rozmowę usunie. Zdjęcie, które powinno pozostać w galerii nagle wyparowuje. Jest to tym bardziej dotkliwe, że Apple wprowadziło funkcję Share With You, ułatwiającą dzielenie się z innymi ciekawymi treściami, zdjęciami i filmami. Problem nie dotknął wszystkich użytkowników. Aby sprawdzić, czy pojawia się na konkretnym urządzeniu można pobrać zdjęcie z konwersacji, a później ją usunąć. Jeśli plik zniknie z galerii, to znaczy, że trzeba uważać.

Apple jest świadome większości błędów, z którymi borykają się teraz użytkownicy i zamierza sukcesywnie je wszystkie wyeliminować.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Apple | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy