iOS 8 dla iPhone'a 4s? Tak, ale warto to przemyśleć

iOS 8 jest już dostępny dla użytkowników iPhone’ów oraz iPadów. Użytkownicy smartfona o oznaczeniu 4s powinni się jednak dobrze zastanowić, zanim zainstalują nową wersję oprogramowania – ostrzega serwis Phone Arena.

Nowego iOS-a można zainstalować na urządzeniach iPhone od modelu 4s w górę oraz iPad - od "dwójki" w górę. Użytkownicy wspomnianego 4s, czyli najstarszego i najsłabszego ze sprzedawanych obecnie modeli, powinni się zastanowić, zanim rozpoczną proces aktualizacji. Smartfon ma bowiem po prostu słabe podzespoły i nawet dobrze zoptymalizowany iOS 8 nie będzie działać na nich najlepiej.

Serwis Phone Arena opublikował tabelkę, która porównuje czas potrzeby na uruchomienie wybranych aplikacji na iPhonie 4s z oprogramowaniem iOS 7.1.2 oraz iOS 8. Okazuje się, że niektóre wymagaj go niemal dwa razy więcej.

Reklama

Jak wygląda to w praktyce? Jestem użytkownikiem iPhone’a 4s i mam już iOS-a 8, który od "Siódemki" faktycznie działa jakby odrobinę wolniej. Czy jest to drażniące i utrudnia użytkowanie? Myślę, że nie i mimo wszystko polecam skorzystanie z nowego systemu, który w końcu oferuje nowe fantastyczne rozwiązania.

Apple stara się, aby nowe oprogramowanie dostawało jak najwięcej urządzeń i chwała mu za to. Te starsze są jednak znacznie słabsze, więc trudno oczekiwać, aby coraz bardziej rozbudowany system działał na nich tak samo dobrze, jak na tych nowszych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iOS 8 | iPhone 4S

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy