Polacy rzucają wyzwanie bezsenności

Polski start-up Nightly debiutuje na rynku amerykańskim, wprowadzając aplikację, która pomoże cierpiącym na bezsenność.

Nightly pomaga w kontroli jakości snu
Nightly pomaga w kontroli jakości snumateriały prasowe

Polski start-up Nightly wprowadza na rynek amerykański nową technologię, która może pomóc osobom chronicznie cierpiącym z powodu nieprzespanych nocy. Technologia Sleep Stimulation jest owocem wniosków zebranych z ponad 25 lat badań nad snem oraz ponad 3 lat prac naukowych oraz testów samej aplikacji. Nightly pomaga spokojnie zasnąć, ogranicza liczbę nocnych wybudzeń i pojawianie się koszmarów sennych. Z zaburzeniami snu zmaga się około 30 proc. światowej populacji. Mogą być one efektem zmian cywilizacyjnych i stresu, są często bagatelizowane, chociaż chroniczne niewyspanie ma poważne konsekwencje zdrowotne oraz ekonomiczne. Powoduje obniżenie jakości życia, zwiększa odczuwane zmęczenie, obniża nastrój oraz utrudnia koncentrację. Zaburzenia snu, jeżeli spojrzeć na nie z szerszej perspektywy wpływają także na gospodarkę: zwiększona liczba kolizji, wypadki przy pracy, podwyższone koszty opieki zdrowotnej - to kwoty, które zsumowane nie pozostają bez wpływu na sytuację ekonomiczną poszczególnych krajów.

Nightly to technologia, która poprawia sytuację osób, zmagających się z takimi problemami jak powracające koszmary, częste budzenie się w nocy i trudności w zasypianiu. Aby skorzystać z aplikacji nie są potrzebne żadne dodatkowe akcesoria, jest dostępna na urządzenia z systemami iOS i Android. - Przede wszystkim chcieliśmy stworzyć narzędzie, które będzie realną pomocą dla tych osób, które na co dzień doświadczają zaburzeń snu. Punktem wyjścia było dla nas solidne umocowanie naukowe, stąd zaproszenie do współpracy najlepszych ekspertów oraz liczne, przeprowadzone przez nas testy. Analizując działanie Nightly mamy za sobą ponad 15 000 monitorowanych nocy oraz badania kliniczne w Instytucie Psychiatrii  i Neurologii w Warszawie, które weryfikują jej skuteczność. Wyniki pokazują, że korzystanie z Nightly zmniejsza liczbę wybudzeń o blisko połowę, a występowanie nocnych koszmarów nawet o 85 proc. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu prowadzimy aktualnie jedne z największych na świecie badań naukowych w obszarze snu. Ich wyniki poznamy w drugim kwartale 2018 roku - powiedział Łukasz Młodyszewski, CEO w Nightly.

Nightly jest już dostępny do pobraniamateriały prasowe

Nightly to aplikacja oferująca kilkanaście specjalnie opracowanych, kojących motywów opartych na krótkich 2 minutowych filmach oraz specjalny algorytm, który umożliwia wykrycie i monitorowanie faz snu oraz ich analizę. Badania naukowe wskazują na korzystne działanie muzyki w leczeniu bezsenności. Wykorzystując te wnioski, grupa neuropsychologów oraz artystów opracowała materiały, które uspokajają i wyciszają użytkownika. Podczas snu, akcelerometr w telefonie wykrywa ruchy ciała i na ich podstawie monitoruje sen, reagując w odpowiednich momentach i zapobiegając wybudzeniu. Algorytm Nightly dostosowuje się do użytkownika każdej nocy dokładnie analizując indywidualny model snu. Dodatkowo, aplikacja zawiera elementy takie jak inteligentny alarm umożliwiający łagodną pobudkę czy opcje analityczne dostarczające raportów, które pozwalają na ocenę snu i ułatwiające troskę o nocny wypoczynek.Nightly jest dostępne w angielskiej wersji językowej na urządzenia z oprogramowaniem iOS i Android od 23 stycznia 2018. Po 14 dniach darmowego testowania, użytkownik może wykupić miesięczną lub roczną subskrypcję w cenie 4,99 dol./miesiąc lub 35,99 dol./rok. Aplikację można pobrać z App Store’a lub Google Play, a także bezpośrednio ze strony www.nightly.co.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas