75 proc. aplikacji z Google Play można uruchomić na smartfonach Nokia z Androidem

​Po wielu latach oczekiwania, Nokia w końcu dołączyła do grona firm produkujących smartfony z Androidem. Niestety, modele z serii X znacząco odbiegają od znanych nam standardów wyznaczonych przez przodujących producentów.

Smartfony Nokii z Androidem korzystają z wersji 4.1 Jelly Bean tego systemu, co już można uznać za sporą wadę, ale dodatkowo dochodzi brak jakichkolwiek serwisów Google, wśród których znajduje się także sklep Play. Fakt ten wywołał wysyp zażaleń, na który Finowie postanowili odpowiedzieć powyższą grafiką.

Jak widać, brak sklepu Play nie oznacza, że większość popularnych aplikacji z tego miejsca nie jest dostępna dla Nokii X. Wynik 75 proc. jak najbardziej można powiększyć do 100 proc. poprzez dedykowane narzędzia deweloperskie wydane przez fińskich programistów. 

Reklama

Niemniej jednak w tym zestawieniu nie została wzięta pod uwagę specyfikacja smartfonów Nokii z Androidem, a ta do najlepszych zdecydowanie nie należy. Pierwsze testy i recenzje pokażą, jak Finowie dopracowali swoje nowe urządzenia.

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Android | aplikacje na Androida

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy