Android 4.1 w drodze do Samsunga Galaxy S II

Samsung Galaxy S II nie jest co prawda najnowszym smartfonem na rynku, ale to wciąż urządzenie solidne, posiadające dość pokaźną rzeszę użytkowników. Koreański producent przygotowuje dla nich specjalny prezent, w postaci aktualizacji do nowszej wersji Androida.

W ostatnich dniach na oficjalnej stronie Samsunga ukazała się informacja dotycząca zmian, które zostaną wprowadzone w nowym oprogramowaniu.

Producent zapewnia, że Android 4.1 Jelly Bean zapewni większą płynność w interfejsie użytkownika, dzięki wykorzystaniu rozwiązania Project Butter. Do nowości należy też zaliczyć też funkcję Smart Stay, która rozpoznaje, czy patrzymy na ekran, dzięki czemu zapobiega automatycznemu wygaszaniu wyświetlacza. Odświeżona zostanie też część aplikacji systemowych, wprowadzona zostanie też funkcja Pop-up Play, pozwalająca odtwarzać film w małym okienku.

Reklama

Jelly Bean dla Galaxy S2 powinien zostać opublikowany już niebawem, lecz oficjalna data rozpoczęcia aktualizacji nie jest jednak znana. Co ciekawe, nowe oprogramowanie zmniejszy ilość pamięci dostępnej dla użytkownika do 11 GB, a instalacja aktualizacji będzie możliwa wyłącznie za pomocą aplikacji Kies.

Piotr Andrzejewski

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android 4.1 | Google | Samsung Galaxy S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy