Do grona producentów telefonów z Windows Phone 8 dołącza nowy gracz

Windows Phone 8 nie jest zbyt popularnym systemem operacyjnym wśród producentów telefonów. Aktualnie wiodącą firmą jest Nokia, choć swoje pojedyncze urządzenia posiadają również takie marki, jak HTC, Huawei i Samsung. W najbliższym czasie do tego ekskluzywnego grona dołączy dość duży gracz, którego prawdopodobnie nie kojarzycie.

Mowa tu o indyjskim Micromaxie. Firma ta aktualnie dominuje na rynku smartfonów w Indiach, posiadając szeroki asortyment urządzeń działających w oparciu o Androida. W miarę dobra specyfikacja techniczna idzie tu w parze z agresywną polityką cenową, która nastawiona jest przede wszystkim na dużą sprzedaż.

Dla przykładu, Micromax wypuścił w tym tygodniu nowy smartfon napędzany przez Androida, którego specyfikacja wygląda następująco: 5-calowy wyświetlacz IPS z Gorilla Glass działający w rozdzielczości HD 1280 x 720, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1GB pamięci RAM, bateria o pojemności 2000 mAh - a wszystko to zamknięte w aluminiowej obudowie. Cena? 295 dolarów, co czyni ten telefon bardzo atrakcyjnym kąskiem.

Indyjski producent zapowiedział, że pragnie rozszerzyć swoją działalność na zagraniczne rynki - także w aspekcie telefonów napędzanych przez Windows Phone 8. Możemy się zatem spodziewać, że wyważone urządzenia z systemem Microsoftu pojawią się jako odpowiedź na szeroką linię smartfonów Nokii.

Dla nas - konsumentów, jest to świetna wiadomość. Niestety nie wiadomo, kiedy i na jakich rynkach pojawią się smartfony Micromaxu napędzane przez Windows Phone 8. Biorąc jednak pod uwagę aktualną ofertę indyjskiego producenta, jest na co czekać.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone | Microsoft | Nokia | HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy